Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lőnek fel tüzijátékot...

Miért lőnek fel tüzijátékot fényes nappal?

Figyelt kérdés
Egész nap néha hallom hogy fellővik és nem értem ez miért jó...

2015. dec. 30. 13:06
 1/4 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:
Az petárda vagy sikoly vagy ilyesmi, aminek nincs látványa, hanem a hang a lényeg. Tök mindegy hogy ha fényes nappal lövöd is :D
2015. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már értem, köszönöm. :D De nekem akkor is nagyon tüzijáték hangja van. :) Bár sokkal valószínűbbnek tartom amit te írtál, illetve anya azt mondta lehet csak próbálgatják vagy valamennyire véletlenül lövik fel. xD
2015. dec. 30. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá külön engedélyük, akkor ez szabálysértés.


173/2011. (VIII. 24.) Korm. rendelet a polgári célú pirotechnikai tevékenységekről (27. A 3.) 107. § (2) Nem kell engedély a nagykorú személynek a 3. pirotechnikai osztályba tartozó tűzijáték termék december 28-a és 31-e között történő megvásárlásához, és a használati és kezelési útmutatóban meghatározottak szerint december 31-én 18 órától a következő naptári év január 1-jén 6 óráig történő felhasználásához.


[link]

2015. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Nem feltétlenül szabálysértés.


Valamit elfelejtettél. Ugyanez a rendelet azt is előírja, hogy kat.1 és kat2-es termékeket 16 életévét betöltött személy magánterületen egész évben felhasználhat. Csak nézd meg :)

A petárda az mindig szabálysértész szval tökmind1. De egy sikoly (csak egy példa) fellövése nem az!

2015. dec. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!