Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy szó mégpedig a ratyi....

Van egy szó mégpedig a ratyi. Na most ki találta ki ezt a szót?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

A szó eredete MAgyar külföldi szinonímák között csak a Räty szó található jelentése definiálható: nagyon nem tetszik, nincs ínyemre,

Női keresztnév északnyugat európa környékén magyarosítása Rita. A szó X. század elejéről származik. Jelentése változatlan hirtelen felindulásból használt.


Remélem kielégített a válaszom.

2016. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hugrabug Géza válasza:
17%
Én úgy hallottam hogy egy muronyi srác volt.A nevet nem akarom most itt leirni.
2016. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az elsonek koszonom. Kielegito volt.

De a masodiknak is megy a zold

2016. jan. 1. 13:16
 4/5 anonim ***** válasza:

A szavakat általában nem találja ki senki. Vannak ritka kivételek, amikor egy személyhez köthető. Ilyen pl. a Lilla női név, a mozi, maszek, s még több.

A ratyi ismeretlen eredetű szó. Jelentése passzív homoszexuális férfi. Vélelmezhető, hogy a cigány ratyi szó kapott új jelentést a szlengben (mert hát gondolom, erre gondolsz, s nem az eredeti éjszaka jelentésre). Lehetséges az is, hogy ráklji, raklji, rakji, rakli (nem cigány lány) jelentésű szó az eredete.

Aránylag fiatal szó a szlengben, a nyolcvanas években még ismeretlen volt.

2016. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező! Első kettőn nincs mint köszönni, a válaszuk nem hasznos. Én a Nyelv és Tudomány oldalon tájékozódtam, s írtam be a válaszomat.

Bővebben írnak ott, több szakember is válaszol egy hasonló kérdésre. Nem írtam ide be azokat, melyeket ők eleve elutasítottak. Pl. bolgár hasonló hangzású szavakkal való kapcsolatot.

2016. jan. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!