Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Suzuki Swift '93 állandó...

Suzuki Swift '93 állandó műszerfal és hátsó rendszámvilágítás, ez melyik két (vagy több) vezeték zárlatának a következménye?

Figyelt kérdés

A problémám relatív egyszerű:

Nemrégiben beszerelésre került egy öreg Suzukiba egy elég komoly rádió fejegység. Majdnem egy napon át ment hibátlanul mikor aztán egy nagyobb döccenés után felfüstölt az egész. Ez után jelentkezett egy elég érdekes, nem veszélyes de zavaró hiba: a gyújtás rákapcsolása után a műszerfal világítása valamint a hátsó rendszámtábla világítása áramot kap.

Ha a 'License' névre keresztelt biztosíték is bekötésre kerül (10A) akkor már a két első, szélső helyzetjelző lámpa is világít a gyújtásra.

Járó motornál a fejegység nem kap áramot, de a beltérben minden más hibátlanul működik.


Én azt gyanítom, hogy két vezeték (szerencsére két pozitív) összeégett és emiatt a gyújtással együtt kapcsol a már említett néhány áramkör.


Szummázva: Házilag meg tudom-e találni legalább a baját, hogy akár szabad kézzel kijavíthassam, és ha igen, vajon hol lehet?

(2 éve hobbim az elektronika, villamosmérnök hallgató vagyok, így az elektronikához elég jól értek, így saját kezűleg is képes vagyok egyszerűbb javítások elvégzésére)



2016. jan. 2. 03:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hali.


Örülök, hogy szakember vagy. (én nem) Az ezres szwiftemnél hasonló jelenség volt, de úgy, hogy ugyanezen áramkörre kötötték a váltó-világítást is. Nagyon zavart, hogy éjjel nem látom a váltóállást.

Senki nem tudott segíteni, ráadásul a kocsi elektromos rajza akkor még beszerezhetetlen volt. Egyszer elpanaszkodtam ezt a jelenséget egy autóvillanyszerelőnek, aki csak amerikai autókat javított, és ismerte a szwift amerikai változatát is(eszméletlen járgányvolt). Ő mondta, hogy bontsam meg a küszöb fölötti burkolatot, és a vezetőülés felé menő vezetéket keressem...nos ott volt a hiba.. a váltóvilágítás vezetékére összeszereléskor rácsavarozták az üléstalpat, ami pár hónap után zárlatot okozott, így állandóan kinyomta a biztit..


hogy miért írom? mert ma már talán beszerezhető az elektromos rajz, és úgy végig lehet szálazni, mi merre.

Egy villamosménök hallgatónak ujjgyakorlat rajz alapján hibát kresni.


nem árt a gépkönyv szerinti típust tudni.Évjárat kevés.


járj szerencsével

2016. jan. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szavazzuk meg Arankának, hogy kapjon egy külön kategóriát. Ő, meg az ő Suzuki Swiftje.
2016. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!