Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani jó, elgondolk...

Tudnátok mondani jó, elgondolkodtató idézeteket?

Figyelt kérdés

Akár sorozatból,filmből,animéből.Akár magyar-angol idézetet.

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. jan. 2. 11:13
1 2 3
 11/23 anonim válasza:

Örüök hogy tetszettek!:D Akkor írok még!


Sámán királyból:

"- Honnan tudjam, hogy bízhatok-e benned?

- Ha tudnád, nem lenne bizalom."

"Az élet olyan, mint az autóvezetés. Csak addig látsz, ameddig a fényszórók világítanak, de mégis megteszed az egész utat."

"Minden attól függ, honnan nézed. Az egyik ember fényt lát, a másik sötétséget."



Fullmetal alchemistből:

"Az ember a legnagyobb kínok közepette is tud aludni, de aki másnak szenvedést okoz, az nem lelhet megnyugvást, soha!"

"A bosszú önmagát meg-megújító fenevad, mely nem old meg semmit, csak még több fájdalmat okoz."

"Az is tehetség, ha valaki szívét-lelkét beleadja valamibe."

"A fájdalom nélkül járó tanulság értelmetlen, mert az emberek nem nyerhetnek semmit anélkül, hogy fel ne áldoznának valamit. De ha elviseli és legyőzi azt a fájdalmat, egy erős és legyőzhetetlen szívre tehet szert... igen, egy acélszívre!"

"Nincs értelme kötődnünk a holtakhoz. Mi csak harcolhatunk, hogy ne haljanak meg."



Soul Eaterből:

"A felnőttek a szépre emlékeznek, a gyerekek pedig a jövőbe menekülnek."

"

A rettegés ellen csak vakmerőséggel lehet küzdeni."

"Miért tudják a nők a legnagyobb baromságot is a legmagabiztosabban előadni?"



Kuroshitsujiból:

"Még ha a kétségbeesés mélységeibe is vetődnék, ha van akár egy pókfonal, mely segítségével kikászálódhatok, Megragadom és sosem adom fel. Azonban az, hogy megragadja valaki vagy sem, az egyéntől függ."

"Ahogy az idő múlik, a fájdalom enyhül, de nem akarom, hogy az idő gyógyítson meg... Még ha el is akarunk menekülni a fájdalom elől, és elfelejteni mindent, csak akadályokba ütközünk, melyek hátráltatnak az előrelépésben."



Mirai Nikkiből:

"A pokolban sem tombol akkora düh, mint egy kisvárosi fiúban, akinek van egy álma."

"Ha ez az eddigi legrosszabb nap, akkor biztos lehetsz benne, hogy a holnap már jobb lesz."

2016. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ez ugyan eredetileg könyv, de nemrég megjelent rajzfilmen is:

"Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthahtatlan."

A kis herceg.

2016. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhonnan szett idézeteim :) Angolul vannak de írtam alá magyar fordítást :)

"There's no need to change the past. Because of the past we are who we are now."

Nem kell megváltoztatni a múltat, mert az tesz azzá akik most vagyunk.

"People don't cry because they are week. It's because they've been strong for too long."

Az emberek nem azért sírnak, mert gyengék, hanem azért, mert túl sokáig voltak erősek.

"The minute you think of give up, think of the reason why you held on so long."

Abban a percben amikor arra gondolsz, hogy feladod, gondolj arra is, hogy, hogy jutottál el idáig.

"A döntéseink tesznek azzá akik vagyunk."

"Nem tudsz megijeszteni a halállal, minden amitől félni lehet, az életben történik."

"Félsz elmondani az embereknek, hogy mit is érzel igazán, mert az tönkretenné őket... Így eltemeted inkább mélyen magadba, ami pedig téged pusztít majd el."

Remélem segítettem egy kicsit. :)

2016. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Ahhoz, hogy megbízz egy másik emberben tudnod kell róla valamit, amit senkinek sem mondana el."


"If you can dream it, you can do it."

2016. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy hittem az élet mikéntjét kutatom, de mindvégig csak a halálról tanultam." (Leonardo d.V.)


"Nothing is true, but everything is permitted" - Semmi sem igaz, de minden lehetséges. (Assassin's Creed, bár ez egy játék, de Én a könyvben olvastam)

2016. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Draw a monster. Why is it a monster?"

"Már fáradt vagyok megbocsátani - kérlek, inkább ne bánts meg."

2016. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#16

Ez az idézet: "Draw a monster. Why is it a monster?"

Mit jelent? Mit akar mondani?

Nem az angolt nem értem mert le tudtam fordítani hanem hogy mit takar ez az egész mert nem értem.

2016. jan. 3. 20:26
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam azt a "draw a monster"-eset.:)

Szerintem az ítélkezésről szól. Ránézünk valakire és máris véleményt alkotunk. Rajzolunk valamit és elnevezzük szörnynek. De miért? Miért lenne éppen az a szörnyeteg? Miért ne lehetne egy mosolygós kislány az? Miért a sebes arcú a szörny, akinek lehet arany szíve van, miért nem az angyali arcú, de rosszindulatú kislány? Miért ítélünk el valakit a kinézete alapján, miközben az könnyen becsaphat minket? Plusz a szörnyeteg szó mindenkinek mást jelenthet, lehet, ami nekem szörny, az másnak kedves.

Én így gondolnám, de ahány ember annyi értelmezés.:)

2016. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2016. jan. 4. 21:32
 20/23 anonim ***** válasza:

"Ne pis.lj a széllel szemben!"

Most tényleg, nem elgondolkodtató? Mégis sokan megteszik.

2016. jan. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!