Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » SPOILER! Star Wars?

SPOILER! Star Wars?

Figyelt kérdés

Egész végig a film alatt az érdekelt engem a legjobban , hogy kinek a lánya Rey. Kézenfekvő lenne ha Luke lánya lenne ahogy az is , hogy ő és Kylo testvérek lehetnének de ez szerintem érdektelen lenne és ilyesmit már ellőttek.

Ugyanakkor ott a szerintem legjobb teória erre a dologra az , hogy Rey , Obi-wan unokája , semmi sem zárja ki , hogy lehetett neki egy fia/lánya abban a 20 évben míg remeteként élt és annak lett egy lánya. És mivel mind az eredeti trilógiában mind az előzményben feltűnik a Kenobi-Skywalker harc mint fontos esemény miértne ismételhetnék ezt meg az unokáik?



2016. jan. 2. 20:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom. Szerintem nem lehetne Luke lánya mert Luke sosem hagyná ott a lányát Kylo Ren-nek mert ugye benne van a filmben hogy ő ráncigálja el Rey-t.
2016. jan. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kylo nem ráncigálja Reyt sehova, ezt nem tudom honnan szedted.


A látomásában látjuk hogy 5 évesen otthagyják a Jakkun, és ott valaki tényleg ráncigálja. De ha jól megnézed, nem egy emberi kéz, hanem Unkar Plutt keze (az az ocsmányság, akitől a kaját kapja a film elején)


Továbbá azt is tudjuk, hogy a látomásban lévő Luke, aki Artura teszi a kezét, és a film végén lévő Luke között 15 év a különbség. Kylo 30 éves a 7. részben, tehát 15 évesen állt át a sötét oldalra, és mészárolta le Luke tanítványait (mikor Luke szembesül a tragédiával, a lángoló Jedi Akadémián van, ekkor teszi szomorúan Artura a kezét). Kylo és Rey között 10 év van, ezt is tudjuk. Tehát Rey 5 éves volt mikor Kylo a sötét oldalra állt, pont ennyi idősen hagyták a Jakkun. Tehát Kylo átállása és Rey Jakkun hagyása között biztosan van kapcsolat. A kérdés, miért nem ismeri Luke-ot?


Az elméletem a következő: Luke elkezdett Jediket képezni a birodalom bukása után, köztük Kylo-t is (ekkor még Ben Solo ugye). Luke végül összejött az egyik tanítványával, aki terhes lett. Ám a tanítvány érezte hogy baj lesz, érezte hogy a sötét oldal el fogja Bent csábítani, és akkor tragédia lesz. Ezért elhagyta Luke-ot és az Akadémiát, hogy egyedül nevelje a születendő gyermekét, akit nem akart kitenni veszélyeknek. Majd megszülte Reyt. Luke tudott a gyerekről, de sosem láthatta őt. Valamilyen módon Ben is tudomást szerzett róla. Végül Ben átállt a sötét oldalra, Kylo Renné vált, elpusztította a Jedi Akadémiát és a tanítványokat. Azonban volt még 3 ember akit el akart pusztítani: Luke, Rey, Rey anyja. Rey-t az anyja otthagyta a Jakkun, ő maga is elrejtőzött. Luke pedig száműzetésbe vonult.

2016. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ha Rey valóban Luke lánya lesz (persze tudom ez a legvalószínűbb) akkor számomra az csalódás lesz. Oké , hogy érti a műszaki cuccokhoz meg gyorsan megtanul az erővel bánni , de pl az elme trükk inkább Obi-wan erénye mintsem bármelyik Skywalkeré , a starkilleren mikor elbújt az őrök elől Rey mintha egyazegyben lecopy-ta volna az öreg Obi-wan-t a 4. részből , apróság de a Rey-t alakító színészen kívül csak egy valakit kértek meg a filmek forgatása alatt , hogy tartsa meg brit akcentusát az pedig Mcgregor volt. Tény és való , hogy ugyanennyi erényt fellehet hozzni Luke mellett sőt még Han és Leia másik közös gyereke is lehetne.
2016. jan. 3. 14:29
 4/20 anonim ***** válasza:

Az elmetrükk egyáltalán nem Obi-Wan erénye, bármelyik Jedi képes rá


Egyébként Luke is használja Bib Fortunán a Jedi visszatérben

2016. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A filmekben aki a legtöbbet alkalmazza az Obi-wan és mivel többször is mutatják a filmekben ezt nem úgy mint más jediknél ezért én én még sok másik ember akik úgy véljük , hogy inkább Rey Kenobi mintsem Skywalker , hogy okkal mutatták ezt a dolgot ennyire kihangsúlyozva a 7. részben. De mint mondtam ez csak egy tipp egy teória , alálehet támasztani pont úgy ahogy ellene is lehet érveket felhozni , én mások véleményére vagyok kíváncsi.
2016. jan. 3. 15:02
 6/20 anonim ***** válasza:

A sorozatokban mások is alkalmazzák rengetegszer. És mint mondtam Luke is csinálja Bib Fortunán


De amúgy a legnagyobb mintajedinek kizárt hogy született volna lánya. Mert Obi-Wan mintajedi. A régi jedik pedig cölibátusban élnek. Az újak (mint Luke) pedig nem biztos.


Amúgy miért lenne csalódás, ha a Luke lánya lenne?

2016. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Illetve még valami, az nem tűnt fel, hogy Kylo is folyamatosan elmetrükköt használ a vallatáskor? Ennyi erővel ő is lehetne Kenobi, de tudjuk hogy Solo.
2016. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ahogy látom szereted a kákán is a csomót keresni... félreértesz akkor , olyan jelekre figyelek amik azt hitetik el velem , hogy inkább lehetne a csaj egy Kenobi mintsem Skywalker , elhiszem ,hogy más is használja az elmetrükköt és igen Kylo is de alapvetően nem mutatták és adtak neki nagy szerepet sosem , viszont itt megkapta Rey mikor először alkalmazta. Plusz mi kötötte volna még Obi-wan-t a cölibátusához? A rend ami már nem élt? Semmi sincs ami bizonyitaná ,hogy megtartotta ezt a szokását ahogy az ellenkezőjét se , plusz Luke-ak se mondta el ugye ,hogy volt ez a szabáj a jedi-él.
2016. jan. 3. 16:17
 9/20 A kérdező kommentje:
Csalódás meg azért lenne mert ez a kézenfekvő , hogy ő Luke lánya , és ez számomra inkább az ötlettelenséget sugallja.
2016. jan. 3. 16:19
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem meg az lenne a csalódás, ha az új trilógia főszereplője nem Skywalker lenne, ahogy eddig minden esetben az volt. A SW Saga a Skywalker-családról szól.
2016. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!