Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amatőr meteorológusok! Lehet...

Amatőr meteorológusok! Lehet Magyarországon nagyon alacsony,981 hPa a légnyomás?

Figyelt kérdés
A minap kitettem egy mini meteorológiai állomást a kertünkbe és most ugyebár érkezett egy mediterrán ciklon és végre havazik..Ma reggel , fent említett értéket írta ki a benti vevő a képernyőre..lehet hogy valamit elallitottam ?vagy ilyen alacsony is lehet országunkban a légköri nyomás ?kérlek segítsetek!Köszönöm szépen :)

2016. jan. 4. 13:15
 1/2 anonim válasza:
Igen lehet, de nagyon ritka, viharciklonok alkalmával fordul pl. elő, Magyarországon a legalacsonyabb légnyomás 968,6 hPa volt Nagykanizsán 1976-ban. De ma nem lehetett annyi. A légnyomást tengerszintre átszámítva adják meg, ez az az érték amit láthatsz a meteorológiai oldalakon. Most ez pl. 1002 hPa körül van az országban [link] , reggel 1005-1010 hPa körül volt. Valószínű, hogy a tengerszint feletti magasság nincs/nem jól van megadva az állomásodon, nálam is ez volt a gond. Nézd meg googleban, pontosan hány méteren laksz, aztán állítsd be, akkor már szerintem jót fog mutatni. :)
2016. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ritkán,de igen.Tavaly január végén is nagyjából annyi volt.
2016. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!