Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vegánok, mit gondoltok a...

Vegánok, mit gondoltok a húsevő állatokról?

Figyelt kérdés

mindenki (én is) imádja a kiscicákat meg kiskutyákat. de abba belegondol bárki is, hogy mennyi ártatlan állatnak kell azért meghalnia, hogy ők éljenek? csak azért, mert aranyosak?

persze ők nem mindenevők, mint az emberek, hogy legyen választásuk. és nevetséges összehasonlítani egy kiscica vagy kiskutya fogyasztását egy olyan emberével, aki rendszeresen eszik húst és tejterméket. az állatoknak, az embereknek előállított hús maradéka jut. és amúgy is, nemsokára itt lesz a szintetikus hús! (jó drágán)

de nem furcsa befogadni és etetni egy olyan ragadozót, ami más élőlények húsából él? miért nem kiskacsákat tartunk hobbiból pl? olcsóbb, környezetkímélőbb lenne és tutira nem fogja széttépni a gyerekünket azért, mert zsákmánynak nézi. (most abba ne menjünk bele, hogy milyen undi élőlényeket kisajátítani)



2016. jan. 7. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Vannak olyan idióta faxok, akik képesek a kutyát/macskát húsmentes koszton tartani. Aztán csodálkoznak, hogy beteg szerencsétlen állat. Az ilyen embereket bezárnám valahova. Egyenek vakolatot, bazze.
2016. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Az teljesen természetes, hogy egy kutya, vagy a macska húst eszik, neki ez a tápláléka. Emberként pedig dönthetsz arról, hogy mit szeretnél enni. A vegánok nagy többsége nem azt mondja, hogy senki ne egyen húst, hanem azt, hogy ő nem szeretne húst enni, legalábbis az értelmesebbekre ez igaz.
2016. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

"Emberként pedig dönthetsz arról, hogy mit szeretnél enni."

Azért bizonyos korlátokkal: az, hogy az ember mindenevő, nem azt jelenti, hogy egyoldalúan bármilyen ételen megél.

A hús hosszú távon nem hiányozhat az életéből, bár csak kis mennyiség kell feltétlenül, ill. csaknem teljesen pótolható más állati fehérjékkel (tej, tojás, stb).

2016. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

tudtommal a vegánok az állatok kínzása ellen harcolnak. nem csak a hús megevéséről van szó, hanem az állatok bőrének lenyúzásáról.

a testük részeit felhasználják luxtustermékekben az elkészült termékek forgalomba juttatásához kísérleteket végeznek rajtuk.

mielőtt az evésre szánt állatok vágóhídra kerülnek, embertelen körülmények közt hízlalják őket. ez nem egyéni probléma, ahogy én látom :) és nem is gondolom, hogy aki csak csendben elvan magával az nagyon értelmes lenne.


de, 2. válaszoló gondolom a másik végletre gondoltál, a "tüntessünk és posztoljunk minden sarokra halott állatokat" ugyancsak nem túl intelligens emberek alkotják. és az ilyenekből lesz az 1. hozzászóló-féle fanatikus, aki a kisállataitól is megtagadja a húst. (ezt is jobb lenne szigorúbban felügyelni. kellene valamilyen pszichológiai tesztet kitöltetni az emberekkel, mielőtt kisállatot vállalnak, hogy alkalmasak-e rá)

2016. jan. 7. 15:07
 5/10 gyudbal válasza:

Ezen már én is agyaltam.

Szerintem, aki vegan az ne tartson olyan állatot, amelyik állati eredetű táplálékon él. Ha igazán szigorúan vesszük az állatkínzás fogalmát, akkor amúgy sem lenne szabad kb. semmilyen kutyafajtát tartani, mert mindegyik olyan szinten túltenyésztett, hogy szenved valamilyen krónikus és fajtára jellemző betegséggel (nem csak a csivavák nyomorékok, a német juhászok klasszikusan ilyenek mondjuk). Macskát pedig eleve nem kéne tartani, ha valaki ennyire a szívén viseli a kérdést, mert vagy lakásban tartja, ami kínzás egy macskának, vagy a szabadban, ami a vadon élő állatok számára állandó terror a környéken (a házi macska hobbiból vadászik, ráadásul igen hatékonyan).

És végül: én ismertem olyan beagle-t, amit kísérleti telepről mentettek meg, s élete első felében (takarékossági okokból) csak zöldséget kapott. Élete végéig nem fogadta el a húst, 13 évesen pusztult el.

2016. febr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
49%

'hús nélkül nem lehet élni' akkor én halott vagyok

illetve a kutya, macska story, ha ők is az emberrel együtt fejlődtek, alkalmazkodtak miért ne lehetne őket hús nélkül tartani

'aki nem eszik húst beteg' nézz körül a neten, mind emberek és állatok, megszokják, csak változatosan esznek

és igen, a legjobb ha nem tartasz ilyen hobbiállatokat

ja és az embernek a fogazata és a bélrendszere sem húsevő, sem mindenevő

ja és az ember az egyetlen húsevő a földön, aminek nincs éjszakai látása, mennyire kivételes a naaagy ember

2016. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a kutya, macska story, ha ők is az emberrel együtt fejlődtek, alkalmazkodtak miért ne lehetne őket hús nélkül tartani"

Mert nem ebben alkalmazkodtak. Ők húsevők.


"nézz körül a neten, mind emberek és állatok, megszokják"

Ja. Húsevő nyúlról is hallottam már.

Csak nem egészséges neki.


"az embernek a fogazata és a bélrendszere sem húsevő, sem mindenevő"

De, pontosan: mindenevő mindkettő.


"ja és az ember az egyetlen húsevő a földön, aminek nincs éjszakai látása"

És akkor mi van?

Amúgy az ember nem húsevő, hanem mindenevő.

2016. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Akkor tessék, mindenevő

Vadássz le egy állatot, a nagy fogaiddal, öld meg mindenféle szerszám nélkül, nyersen

El sem kapnál egy vadállatot

2016. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már nem, de még ma is jó páran képesek erre, és meg is teszik. Dokumentumfilmeket soha nem nézel?
2016. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vegán vagyok. 1 éve találtam az úttesten egy félvak, süket cicát. Én nevelem. Nem örülök, hogy hússal kell táplálnom, hogy húst kell vásárolnom neki, de jelen tudásom szerint míg egy kutya vígan elél vegán tápon, a cicának kell a húsból származó fehérje. Könnyebb lett volna odapasszolni valakinek, de én találtam meg. Engem választott.
2016. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!