Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom mihez kezdjek....

Nem tudom mihez kezdjek. Grafikus vagy szakács legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Arról lenne szó, hogy érettségi előtt állok és nem vagyok biztos a dolgokba, hogy merre tovább. Van affinitásom a rajzoláshoz és azt mondják, hogy a képző művészet terén tanuljak tovább mint grafikus. Csak nem tudom ez mennyire éri meg a mai világba. :/ Van egy B. lehetőségem, az pedig szakács lenne. Szerintetek érdemes lenne a grafikusként tanulnom ? Nekem ahhoz húz jobban a szívem. (Csak kíváncsi vagyok egy pár idegen véleményére akik esetleg hasonló cipőbe jártak/járnak)

2016. jan. 9. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Legyél olyan grafikus, aki ételeket rajzol! :-)


De komolyan: ezt csak Te döntheted el.

Ismerek grafikusokat is, szakácsokat is.

A grafikus egy kreatívabb, több sikerélményt szerző munka lehet, de kell ismeretség ahhoz, hogy megélj belőle. Még alkalmazott grafikusként is.

A szakács jól hangzik, de a szakácsok 99.9%-a nem J. Oliver, Vagy G. Ramsay, hanem egy kulimunkás, aki naponta megfőz 200 adag főzeléket, kisüt 400 rántott húst, napi 8 -10 órát áll a gőzben, hőségben, zsíros a bőre... viszont könnyebben el tudsz vele helyezkedni, de a jelentős előrejutáshoz ugyanannyi szerencse és ismeretség kell a tehetség mellé, mint ahhoz, hogy elismert grafikus legyél.

Ha rám hallgatsz ( ne tedd!), egyiket sem választod, hanem egy olyan alternatívát keresel, amivel az egzisztenciádat tudod biztosítani, és mellette, hobbi/ szenvedély szinten fejleszted a grafikusi képességeidet, amelyekből idővel majd profitálhatsz, de addig is örömet szereznek!

2016. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Nagyon elgondolkodtató. Erre aludnom kell még egy párat. :)
2016. jan. 9. 21:35
 3/6 anonim válasza:
Grafikusként szerintem nagyon nehéz boldogulni, ismeretség kell és nagyon nagy szerencse. Én a vendéglátásban dolgozom, nagyon sok szakácsot ismerek, és hidd el nekem, nem egy leányálom. Egész nap gürizel, havi 20-28 (hozzávetőlegesen) napot, napi 10-18 órában, egész nap baszogatnak, dirigálnak, kritizálnak, jobb esetben legalább a munkatársaid rendesek, kikészülsz idegileg és fizikailag is, nincs életed, a barátaidra, családodra alig van időd, de nem tudsz menekülni mert máshoz nem nagyon értesz, és mire rájössz, hogy nem ezt akarod, már késő. (Én időben rájöttem, de sok olyan embert ismerek, aki a vendéglátásban ragadt, pedig szeretne onnan kiszakadni.) Úgyhogy én azt tanácsolom, hogy nagyon gondold át, és eszméletlen nagy elhivatottság szükséges ehhez. Lehet szeretni, vannak benne jó dolgok, és lehet imádni is. Én a mai napig imádom, de csak havi-kéthavi egyszer beugrani egy-két napra. Nem csinálnám folyamatosan.
2016. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a válaszod!:) És a tetoválásról mint szakmáról mi a véleményetek ? Én nagyon sokat olvasok, nézek tetoválókról interjúkat és eléggé olyan szakmának tűnik ahol kiélheti magát az ember a művészet terén. :)
2016. jan. 9. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A tetováló nem egy szakma. Kiegészítésnek, mellékesnek, hobbinak remek, de arra alapozni egy egzisztenciát csacsiság.

Rettenetesen telített a piac, ugyanaz a helyzet vele mint a grafikusi szakmával.

Ha már - én a helyedben elmennék képzőművészeti irányba, és ott pici nevet, referenciát szerezve keresettebb lennél tetoválóként is.

2016. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a tanácsot! :)
2016. jan. 10. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!