Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Melikarib kérdése:

Hogy vegyem rá magam, hogy leüljek és tanuljak? Túl lusta vagyok ahhoz pedig tudom, hogy jövőre felvételizek és kb. mindenből 3-4 vagyok.

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Íme néhány tipp :)

1. takarítsd ki a szobád, tégy rendet az íróasztalon, készíts elő mindent, hagyj rá időt. A lényeg, hogy szinte könyörögjön, hogy nekiláss :)

2. Kezd a napot korán. Kelj fel 7 órakor, reggelizz, igyál egy kávét, ami felpörget. Az agy kora reggel hihetetlenül jól működik, a kávé pedig növeli a tettrekészséget (legalábbis nálam)

3. Készíts tervet. Írj menetrenden, mikorra mit kellene megtanulnod. Iktass be szüneteket és jutalmazd magad (ha pl. van kedvenc sorozatotd, 3 óra eredményes tanulás után megnézhetsz 1-2 részt).

Ne mobilozz, ne menjen a TV, halk zene segíthet, de a legjobb, ha teljes a csend.

4. Ha tornázol előte, az segít :) Mozogj egy kicsit, hadd jusson egy kis vér a fejedbe :D

5. Ha magolós tanulás vár rád, az a könnyebb. Memorizálj, kérdezd ki magad, stb... Ha viszont konkrét feladatot kell megoldanod (esszét írni, matematikai feladatokat megoldani) itt szükség van egy kis kreativitásra. Egyél csokit, mielőtt belevágnál valamibe, tisztázd le az elméleti részeit magadban...

6. Jegyzetelj, írkálj, firkálj, legyen nyoma annak, hogy csináltál valamit :) Ha van eredményed, sikerélményed is lesz, abból meg motovációd.... és még élvezni is fogod.

HAJRÁ :D

2016. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi tuti ,hogy kipróbálok párat köszi
2016. jan. 17. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!