Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegyük fel lenne egy olyan...

Tegyük fel lenne egy olyan főnököd akiben teljesen megbízhatsz remek barát és katonai példában ő lenne a felettesed. Szóval 1 ily parancsnok/főnök alatt szolgálnál vagy te magad lennél a főnök?

Figyelt kérdés
Lehet nagy hülyeség a kérdés de azért annyira nem hogy ne lehessen normálisan válaszolni rá.
2016. jan. 16. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Én voltam sorkatona. Diplomásként honvédnek vonultam, majd jött a fokozatos előremenetel.

A hivatásos állományból a többséget elismertem felettesemnek, mert kölcsönösen az emberek javát akarták, tehát hogy jól járjon a sorállomány is aki megérdemli, meg jól járjanak a hivatásosak is.

De a sorállományból vagy a továbbszolgálatosok közt mindig akadt önkéntes szado-mazo beütésű aki minimum az amerikai elnök felettesének vagy a világ urának képzelte magát, a többieket meg alattvalóknak. Az olyanokat nem elismertük de jó alaposan meg is szívattuk és úgy rendeztük a dolgokat hogy le is fokozzák őket ha netán véletlenül csontcsillagnak látszó valami volt a vállán mert elment egy madár alatt.

Olyan eset is előfordult néhányszor hogy sorállományú tizedesként engem tekintett például egy továbbszolgálatos vagy akár egy tiszthelyettes vagy hadnagy a feljebbvalójának. Például akkor amikor a rendszerváltás utáni más típusú menetelést én tudtam jobban tanítani az állománynak mint ők. Vagy akkor ha valami műszaki jellegű váratlan esemény történt és sorállományú tizedesként de mérnökként én lettem úrrá a helyzeten és nem ő az élelmiszeripari érettségijével. Vagy akkor is automatikusan elöljárója lettem akár egy hadnagynak vagy őrnagynak is ha a részegsége miatt én tartottam kordában nehogy kárt tegyen magában és az állományban. Ilyen esetekben nem az számított hogy kinek mi a rendfokozata.

2016. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ
2016. jan. 16. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!