Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Használt már valaki gumilövedé...

Használt már valaki gumilövedékes fegyvert éles helyzetben?

Figyelt kérdés
Milyen sérülést okozott a támadónak, megállította-e a támadást? Lett-e belőle rendőrségi ügy, és kötözködött-e a közeg? Igyekeztem a neten mindenfelé utánajárni a témának, de sehol nem találkoztam olyannal, hogy valaki éles helyzetben használta volna, megvédte volna vele magát, családját, vagyonát pl egy Home Defenderrel. Ilyen jó lenne a közbiztonság?

2016. jan. 16. 20:50
 1/2 anonim válasza:
Én személy szerint nem használtam, és remélem nem is lesz rá szükségem, hogy használjam vagy, hogy egyáltalán vennem kelljen ilyen fegyvert, de mikor még kicsit fiatalabb voltam, volt egy öreg bácsi, akivel apám munkahelyén beszélgettem, ő mondta, hogy egyszer egy roma fiatalember randalírozott az utcában, és amikor kiment, hogy leállítsa, a csávó egy kardot akart kivenni az autójából, ezt nem nézte jó szemmel, így amíg a kocsiban kutakodott a fiú, ő gumilövedékes pisztollyal háton lőtte. Azt mondta, hogy a hátán egy óriási foltban véraláfutás keletkezett, de mondta azt is, hogy mivel kábítószer hatása alatt volt a roma, így nem érezte annyira, mint amennyire kellett volna. Azt mondta, ha valakit józan állapotban kap el ugyanígy, akkor az vagy 10 percen keresztül vergődik a földön. Rendőrségi ügy nem volt belőle, nem hívott ki senki senkit, csak a roma inkább hazament. Persze a hatása változó fegyveren és alanyonként, de ő nekem így mesélte, hogy ebből mi igaz, azt nem tudom, mert szeretett mesélni. :)
2016. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kovpet ***** válasza:

A Kaliber magazin egyik régebbi számában volt ilyen eset. Lett is ügy belőle és felmentették a védekezőt.

De minden eset más és más, sajnos simán meg lehet szívni egy önvédelmi helyzetet is.

2016. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!