Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szegedi kollégiumokról vélemén...

Szegedi kollégiumokról vélemények?

Figyelt kérdés
Nektek milyen tapasztalataitok és véleményetek van a szegedi koleszokról? Minden apróságra kíváncsi vagyok.. jöhet bármi :D Melyiket ajánljátok? Előnyök-hátrányok? Milyen gyakran járnak a buszok adott kolik felé? Megbántad-e, hogy oda jelentkeztél? stb.. :)

2016. jan. 19. 10:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az Öthalmi koliban lakom, úgyhogy arról tudok részletesebb véleményt leírni, illetve még a Károlyiról mesélt egy ismerősöm, azt tudom leírni.


Gyakorlatilag sokban nem különbözik egy albérlettől, észre sem veszed, hogy más diákokkal laksz együtt, ugyanis tök csönd van, de tényleg. Nagy ritkán hallhatsz esetleg hangosabb zenét, de az sem tart sokáig.

Panelházak vannak felújítva, mindegyik emeleten 4 lakás van.

2 db 1 szobás, amiben 3 ágy van, és 2 db 3 szobás, amiben 1-,2-, és 3ágyas szobák vannak. Mindegyik ágyhoz tartozik polc, íróasztal, szék, illetve egy szekrény is.

Általában első évesek a 3ágyasba kerülnek, de abszolút megszokható. Van egy közös konyha, amiben hűtőn és villanytűzhelyen kívül mást neked kell vinned (néhol akad mikró is)

Van egy közös fürdő és egy közös wc is.

Nekem ez pl. egy elsődleges szempont volt a választásban, hogy csak 5en kell osztoznunk rajta.

Sajnos, amit hiányolok, hogy a koliélet az kb. 0, nem nagyon szerveznek semmilyen eseményt, így elég nehéz ismerkedni.

A buszok félóránként járnak, mert kinn van Szeged határában a koli, de abszolút megszokható, főként, mivel az órák is félkor végződnek, egészre pont oda lehet érni a megállóba.

Ha esetleg lekésnéd akkor sem para, mert visz arra több busz is, és 10-15 perc sétával más megállókból is haza lehet jutni.

Ami még szerintem tök jó, hogy az auchan kb 5-10 perc sétára van.


Más kolikról, amit tudok.


Károlyi:


Itt pont a közösségi élet hatalmas, iszonyat nagy bulik vannak, viszont ez szerintem negatívum is, hiszen sosincs csend.

Egy ismerősöm lakott ott, de panaszkodott, hogy mindenki állat módjára bulizik (mutatott képeket félmeztelen lányokról, pucér fiúkról..:DD) és van,hogy éjszaka is benyitnak hozzájuk a szobába őrjöngeni, mikor alszanak.

Asszem a koli amúgy 10 emeletes, itt is 3an vannak az emberek egy szobában, ha jól tudom, viszont a hűtőben csak egy rekesz van 3 emberre, ami elég kevéske.

A zuhanyzók pedig az egész emeletre vannak, szóval elég sok emberrel kell osztoznod rajta.

Igazából ezt akkor ajánlom, ha nagyon társasági ember vagy, és nagyon szeretsz bulizni.


A többit sajnos nem ismerem, remélem valamennyit tudtam segíteni.

2016. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!