Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni a fate stay...

Tudnátok segíteni a fate stay night-tal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Elkezdtem nézni a húsz perces részeket sorozatbaráton majd amikor megnéztem mind a 11 részt láttam hogy van ultimate blades is meg más fajta fate stay night is megnéztem az ultimate bladeset az indavideón de ennek már 40 perces részei vannak és az lennne a kérdésem hogy az ultimate blades a folytatás és ha igen akkor milyen sorrendbe vannak?

2016. jan. 19. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ultimate az "Tousaka root"ja magyarul Tousaka körül forog a sorozat, amit te láttál gondolom a Saber root
2016. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Arról van szó, hogy a Fate/stay night anime sorozatot egy visual novel-re alapozták.

A visual novel kicsit hasonlít a könyvekre és a szerepjátékokra is. A viszonylag sok szöveghez képek társulnak és többször is a történet során döntéshelyzetbe hozza az olvasót, így tőled is nagymértékben függ a történet kimenete.


Még 2006-ban készült az első sorozat, ami az egyik fő szálat dolgozza ki. Ennek a címe simán 'Fate/stay night'.

Ezután készült egy előtörténet Fate/Zero címmel 2011-ben. Ez egy másik visual novelből készült, de ugyanabban a világban játszódik kb. 10 évvel korábban és több szereplő is benne van mindkettőben.

Az előző két sorozat sikerére építve 2014-ben csináltak még egy Fate/stay night sorozatot 'Fate/stay night: Unlimited Blade Works' címmel, ami ugyanarra a visual novelre alapul, mint a 2006-os, de egy másik főszálat dolgoz fel a létező háromból.


Szerintem jó, hogy a 2006-ossal kezdted. Először azt fejezd be, aztán nézd meg a Fate/Zero-t és végül az Unlimited Blade Works-öt. Bár igazából annak ellenére, hogy valamilyen szinten épülnek egymásra, bármelyiket külön-külön is meg lehetne nézni és tudnád követni a történetet.


Ezen kívül még pár infó:

A 2006-os verzió 24 részes, nem 11.

A Fate/Zero-nak két évada van, az első 13 a második 12 részes.

Az Unlimited Blade Works-nek is két évada van. Az első 12+1 (van hozzá még egy 0. rész) a második meg 13 részes. Csak némelyik rész 40 perces, nem az összes.

2016. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2016. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 19. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!