Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Braziliába milyen nyelven...

Braziliába milyen nyelven beszêlnek? És milyen gyorsan tanulható?

Figyelt kérdés
Nagy álmom oda kimenni de nem tudom hogy beszelnek mert mindenki mast ir, portugal nyelv vagy hogy beszelnek? És milyen nehéz?? Én néztem ilyen videot amibe Neymae beszél és nagyon könnyűnek tünik könnyebbnek mint az angol. Ha kimennek csak ugy vagy ha dolgozni is mosogatni pl ahol egesz nap olyan emberek kozt vagyok mennyi ido utan tudnek "brazil" nyelven?? Tudom hogy az anyanyelvi szintet nehez elerni de az mégis mennyi idő lenne?? Célom, hogy megyek erre arra minimum 1 evet lennek mindenhol nyelveket tanulni dolgozni..karriert epiteni ilyenek....
2016. jan. 19. 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Brazíliában portugálul beszélnek, annak is úgymond a brazíliai változatát. Nincsenek nagy különbségek az európai és a brazíliai között, leginkább az hogy Brazíliában nincs "te" alak hanem önt használnak helyette, ezenkívül, némi kiejtésbeli különbségek. (pl. cidade-szidadö Portugáliában, Brazíliában Szidádzsi). Nyelvtanilag szerintem nehezebb mint az angol, mivel minden szám személyt ragozni kell, és minden igeidőnek több alakja van. Azt pedig, hogy mennyi idő alatt tanulnád meg, sok mindentől függ. Függ a környezettől, attól, hogy mennyit gyakorolsz, hogy milyen könnyen tanulsz nyelveket, tanultál -e esetleg előtte más újlatin nyelvet.
2016. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!