Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi olyan furcsa abban hogy...

Mi olyan furcsa abban hogy valaki balkezes? Ez miért olyan nagy ügy és miért van ilyen kevés balkezes? Több ismerősöm gyereke úgy néz ki hogy balkezes és emiatt aggódnak a szülők. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Én is balkezes vagyok!?

2016. jan. 22. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi van azzal, ha valaki balkezes? Semmi...


Azok a szülők gondolom az őskorból származhatnak...


A tudatlan, ostoba emberek hiszik azt, hogy más dolog, pedig csak annyit jelent, hogy az agyad jobb fele a dominánsabb, nem a bal.


Szerintem semmi megkülönböztetés, előny, vagy hátrány nem kéne, hogy érje a balkezeseket.


Az, aki ilyenekkel foglalkozik nagyon nagyon unatkozhat, úgyértem, mi köze van bárkinek ahhoz, hogy valaki jobb, vagy balkezes?


Valószínűleg rossz környezetben vagy, mert én például kétkezes vagyok és még SOHA SENKI nem mondott semmit a dologról...


Egyszer kérdezték meg gyerekkoromban, hogy balkezes vagyok-e, mert fordítva fogom a villát, mondtam, hogy nem, kétkezes vagyok és azóta senki egy szót nem szólt a dologról.

2016. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Engem az zavar, de nagyon, hogy amikor meglátják, hogy bal kézzel írok, képesek megkérdezni: te balkezes vagy? Ilyenkor halálkomoly arccal szoktam azt válaszolni, hogy nem, jobbkezes vagyok, hát nem látod? Ha erősködik, akkor közlöm vele, hogy ő látja fordítva, mert szemben áll velem, ezért látja balnak, mint a tükörben. Volt, akinek még ekkor sem esett le.
2016. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy mi a furcsa, azt nem tudom.


Azért nagy ügy, mert egy jobbkezes világban veszélyes balkezesnek lenni. A balkezeseket több baleset éri, és rövidebb ideig élnek.

Nincs kevés balkezes. Pl. az USA-ban kb 13 %-a az embereknek, ami több, mint ahány % fekete van. Vagy volt néhány éve.


Minden oka megvan a szülőknek, hogy aggódnak, a balkezes gyerekben minél előbb tudatosítani kell, hogy balkezes, és hogy hogyan tudja kikerülni a veszélyes helyzeteket.


Esetleg az aggódó szülők olvasták angol nyelven Steven Coren kanadai visekedéskutató a The lefthanded syndrome könyvét. Az ürge azért kezdte el kutatni a balkezességet, mert a saját gyereke is balkezes volt. A könyvet kb 20 év kutatás után írta, ha jól emlékszem.


Sokat lehet tanulni belőle, amire soha nem gondolt volna az ember.

2016. dec. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!