Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sony 4K kamera vagy Nikon...

Benjiro Hungaria kérdése:

Sony 4K kamera vagy Nikon D3200 dslr FILMEZÉSHEZ?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy dslr jobb mint egy cx 190 dehát ami nekem van az mégis csak egy SONY 4k videókamera, a D3200 meg csak FHD. Akkor most melyiket vessem be?

2016. jan. 25. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A DSLR-el való filmezés azért terjedt el, mert sokrétű beállítást tesz lehetővé, ugyanakkor nem kerül annyiba, mint egy profi videokamera.


Attól függ, hogy mit akarsz csinálni, SZERINTEM dslr-t filmezésre venni nem éri meg, mert így a DSLR legnagyobb előnyét nem használod ki, mégpedig azt, hogy az egy FÉNYKÉPEZŐGÉP.


Ugyanakkor az említett sony kamera nem egy profi kamera, épp ezért tényleg attól függ, hogy mit akarsz vele csinálni.


A 4K egyébként a legtöbb kamera esetében (ebben a kategóriában) nem jelenti azt, hogy a bemutatókban látott 4K-t kapod, a telefonom is tudja a 4K-t de nem ugyan az a minősége, mint egy IGAZI filmes kamerának :D


Azt mondom, hogy ha csak filmezni akarsz, de nem valami komolyat, mondjuk vlogolsz, kirándulsz, kisfilmeket csinálsz, trükköket veszel fel, akkor a kamerát vedd meg.


Ha viszont fontos, hogy fényképezni is tudj vele, akkor a dslr-t.

2016. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De nekem már megvan ez a 4k kamera 1190 euró volt németben vettem, és FILMET AKAROK CSINÁLNI FILMFESZTIVÁL ALKALMÁBÓL :D
2016. jan. 25. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen filmre gondoltál? egy 5-10 perces kis filmre?

Egy igazi, akár több órás filmre egyik sem túl jó ötlet.


De ha már megvan az egyik, fölösleges lenne leváltani.

Nem érné meg.

2016. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!