Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meddig kell a rokk. nyugdijamb...

Meddig kell a rokk. nyugdijamból eltartanom a 24. éves fiam, aki 4. éve hébe-hóban dolgozott csak és tovább tanulni sem akar? 2 éve élősködik itthon. Anyagilag sajnos már nem birom!

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Neki elég kényelmes ez a helyzet, úgyhogy valószínű, hogy még sokáig. Egy ismerősöm is pont így járt, bár neki már kicsit idősebb a fia, de még mindíg az anyja nyugdíján élősködik.

Az én szüleim is rokkant nyugdíjasok voltak, de nem tudtam volna velük ezt megtenni soha.

29N

2010. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

24 évesen már épp itt az ideje, hogy a saját lábára álljon és vegye figyelembe az édesanyját, hogy ez milyen nehéz neki is! Mindenképpen el kell beszélgetni vele és megmondani neki, hogy kezdjen valamit magával, mert ez így nem állapot! Nem kötelező egy ennyi idős embert eltartani, sőt én nem is tenném meg, bár lakásból ki nem dobnám, mert saját gyerekkel így elbánni nem lenne szép, bár sose lehet tudni..., de megmondanám neki, hogy édes fiam vagy elmész dolgozni vagy továbbtanulni, különben tanulj meg gondoskodni magadról, főzz, moss magadra, takaríts és tarts rendbe a házat, és segíts édesanyádnak, mert tőlem több segítséget nem kapsz, csak egy ágyat a házban...

Valahogyan meg kellene fenyíteni, ha a szép szóra nem hallgat, nem tudom, milyenek otthon a dolgaik, nem is akarom, de ezeket az otthoni dolgokat fel lehet használni arra, hogy észbe kapjon. Pl.: ha eddig mondjuk még házimunkában sem, semmiben sem segített, mindenről elvárja, hogy a fenek alá adják, akkor én megpróbálnám azt,a mit az előbb leírtam, hogy nem részesedik többet ezekből dolgokból, hogy intézze ezt el magának, vagy akármi ilyesmi...

2010. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
azt a szülői szeretetet!...
2010. márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arról már persze nem esik szó, hogy a gyereknek 12-14éves korában egyfolytában mondogatva volt, hogy "itt mindig lesz helyed bármi is történjen" meg, hogy meg volt neki adva minden. Ehhez szokott, a szülei miatt szokott ehhez, egyébként is magyarországon b@szott jó karriert futhat be az ember, kezdetnek hová menjen, csikket szedni a közalkalmazottakhoz?
2010. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!