Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minek annyi fölösleges papír,...

Minek annyi fölösleges papír, amikor már szinte minden online, meg számítógépes rendszer áll rendelkezésre? És minek engedik a rengeteg reklám újságot?

Figyelt kérdés
2016-ot írunk. Ma,a XXI-század modern számítógépes digitális világban élünk,ahol szinte már mindent online lehet intézni,és az irodai munkálatokat számítógépek végzik,vagyis az irodai munka javát a gép végzi helyettünk. A mai irodistáknak már messze nincs annyi dolga,mint 30-40-évvel ez előtt,csak a gép előtt kell ülni,és figyelni,hogy a gépben jó adatok legyenek rögzítve. Ha ügyet akarunk intézni,vagy vásárolni,vagy hirdetni,arra is ott van az online,és a számító gép. A reklámok terjesztésére is egy nagyszerű eszköz,és megoldás az internet,és a számító gép. Hát bizony,ez 2016! De sajnos azt tapasztalom,hogy mégis vannak helyek,és sajnos ide haza még elég sok helyen az 1960-1970-es években ragadtak le,és az irodában dolgozók szinte úsznak a papír tengerekben,mint Dagobert Bácsi a pénzben. És ha elmegy valaki intézni PL egy munka ügyet,vagy hivatalos ügyet,akkor az ügyintézés tempója és technikája valahol az 1960-as években ragadt meg. Csak éppen nem hagyományos mechanikus dög nehéz írógépekkel dolgoznak,és nem írógép csattogástól zeng az egész iroda,hanem a mátrix nyomtató pittyegésétől,vagy az irodában dolgozók vihogásától. Egyedül ami meg cáfolja hogy itt nem 1986,hanem 2016-ot írnak az egy egy okos telefon,vagy akár több. Jó megértem,hogy az idősebb korosztály,és még a középkorú 50-es éveiben járok még mindig nem tudnak átállni a modern technikára,amikor az Ő idejükben csak talán vezetékes telefon volt,vagy esetleg nagyon ritka helyen fax. De kérdem Én. Én idén leszek 51-éves,és nekem megy? Meg van egy 75-éves szomszédom,neki is megy? És elég butaság arra hivatkozni,hogy ez korfüggő,mivel egyáltalán nem az. Ha átállna mindenki a modern,és kórszerű ügyintézésekre,akkor rengeteg papírt lehetne meg spórolni,és a környezetet is megóvhatnánk. A környezetvédők vajon miért nem annyira foglalkoznak ezzel a kérdéssel? Amikor egy környezet védő lánnyal beszélgettem,és panaszkodtam neki,hogy folyton tele pakolják a posta ládámat mindenféle idegesítő újságokkal,és szóró lapokkal,erre az volt a válasz,hogy üzleti dolgokba nem szólhatnak bele. Pfff! Hát akkor minek is vannak? Őket nem zavarja az,hogy mekkora óriási környezet szennyezés ez a sok papír,amit pazarolnak el? Máskor tudnak beszélni arról,hogy egy a-4-es lap előállításához mennyi fák kell kivágni? A reklám újságok is sok ember agyára mennek. De mégis minek ez a sok szemét? Amikor mindenütt csak reklámok vannak. És erre jönnek azzal a béna dumával,hogy "Akinek nincs számító gépe?Meg Internete?" Jó,valahol mégis csak igazuk van. De akkor vajon hogyan lehet az,hogy egyes korombeliek,vagy 60-as éveiben járóknak okos telefonjuk van,de egy e-mailt nem tudnak megírni. Mert az,hogy valaki digitális analfabéta,az egy dolog. Azt lehet orvosolni,egy gyors internet tanulással,vagy windows alapismeretek elsajátítással,de akkor mégis hogy a csodába lehet,hogy szuper okos telefonja van,és használni is tudja,de ha számítógépet kell használni,vagy rajta ügyet intézni,akkor meg morog,hogy nem ért hozzá? És elég nagy marhaság arra hivatkozni,hogy az internet meg a számítógépet csak a fiatalok tudják használni,meg nem az időseknek való. Hát kérem,akkor meg kell tanulni! Én sem tudtam semmit,és megtanultam. Nem is olyan nehéz. Nem értem,hogy miért vannak emberek,akik ennyire a technika és a fejlődés ellen vannak? Persze ez egyáltalán nem az idősekre vonatkozik,mert ismerek egy 33-éves krapekot,aki még egy gépet sem tud bekapcsolni,de okos telefonja van. Na ez elég vicc. :)

#haladás #Egyesek miért nem képesek #a korral?
2016. jan. 28. 05:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Az irodai és hivatali ügyintézésben szerintem igazad van. Még az én korábbi munkaadóm is képes volt évekig kinyomtatni és lefűzetni minden egyes online marketingkampányt.


Viszont az online világon kívül azért létezik még offline világ is - szórólapokkal, közterületi hirdetésekkel, ingyenes újságokkal - , ami nem fog egybemosódni az online-nal egyhamar. Egész egyszerűen más felület, más terület.

2016. jan. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak: a "modern és korszerű" ügyintézés úgy néz ki, hogy mindent beszkennelnek, majd kinyomtatnak 3 példányban, majd aláírják, majd ismét beszkennelik (hatalmas állomány lesz belőle), ezt is tárolják vagy 8 példányban, így küldözgetik mindenfelé, majd ismét kinyomtatják és küldik az ügyfélnek. Egy irat legalább 6 példányban létezik papíron és 12 példányban JÓ NAGY kép formájában a számítógépeken.
2016. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ippan válasza:
A fontos üzletek, szerződések mindig papíron köttetnek.
2016. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na igen papíron. De azért haladni kéne a korral,nem? 2016-ot Írunk! Haladjunk már kérem a korral! A papír seggtörlésre való. Legalábbis ezt mondta az egyik értelmiségi haverom.
2016. jan. 28. 18:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért egyvalamin gondolkozz el:

a papír az megmaradhat 100 évig.

Ugyanez digitális adathordozónál (amelyik nem arany), az lehet akár 10 év is... csakhogy közben változnak a szabványok, ezért max. 5 év.

Amit tartósra szánsz, annak jobb a papír.

2016. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válasz író. Amit írsz,az egy nagy hülyeség! Ez a duma,a digitális analfabéták szövege. A kazetta is kibír akár 50,vagy még több évet. Ezek a digitális adat hordozók pedig ugyan így bírják. Ha nem éri korrózió,vagy víz túl áram,vagyis védet jó helyen van tartva,akkor egy ilyen eszköz is kibírhatja,akár száz évig. :) És nem feltétlenül kell annak aranynak lennie,de az arany az mégiscsak tovább bírja,mint a réz. Mondjuk az igaz,hogy ha egy vírus éri a rendszert,vagy heckerek,vagy meghibásodik a gép,vagy a rendszer,akkor annyi az egésznek. De a papír pedig elázhat,vagy el is éghet. :) Egy szó,mint 100. 2016-ot írunk,és tetszik,vagy nem teszik a konzervatív 20-században rekedt begyöpösödött a technika,és fejlődés ellen szavaló embereknek,manapság már minden adatot a gépeken tartanak. Ez kérem a XXI-század! Ébresztő! És azért vannak tartalék gépek,meg külső merev lemezek,hogy ha a gép meghibásodik,vagy vírusos lesz,akkor ne vesszen oda az adat. Akinek nem tetszik,az menjen vissza az őskorba,a Frédi és Béni idejébe és írjon kőtáblákra.
2016. jan. 30. 03:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem a digitális adathordozónak kell megmaradnia, hanem a digitális állománynak. Azt másolhatod, backupolhatod, átteheted ilyen adathordozóról másikra.

Emiatt biztonságosabb, mint a papír, amelyből fizikailag néhány van, korlátozott helyen. Védtelenebb emiatt, mint a digitalizált információ.

2016. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A kazetta is kibír akár 50,vagy még több évet."

A doboza igen, csak a szalag mágneseződik le néhány éven belül, és értékelhetetlen lesz. Különleges eszközökkel talán még olvasható, de ez a papirra is igaz.


"Ezek a digitális adat hordozók pedig ugyan így bírják. Ha nem éri korrózió,vagy víz túl áram"

Ugyanígy.

Mondjuk az igaz, hogy hasonló körülmények között kell nézni. De a papir igy is tovább birja... igaz, a csúcstartó a kő. Csak annak kicsi az adatsürüsége :-)


"nem feltétlenül kell annak aranynak lennie"

Normál CD anyaga normál helyen tárolva 10 év alatt kezd tönkremenni. Csak az arany CD birja 100 évig, de olyan meg nem igazán van forgalomban.


"hanem a digitális állománynak"

Ez igaz, csakhogy a szabvány gyorsan változik. Neked még van floppy meghajtó a gépedben? 8" is?

És valóban, át LEHETNE másolni az anyagokat... de nem teszik meg, csak a fontosakat.

2016. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Flopim még van. És CD-is. De ma már inkább a Pendrive,meg a memória kártya a divat. Mondjuk az igaz,hogy a szabványok azok változnak,és mindig jön egy újabb adat hordozó. De a kazettára vissza térve,nekem van még 40-éves kazettám,és elég jó minőségű felvétel van rajta. Amint a hagyományos szalagos,vagy akár bakelit lemezes felvételt is át lehet másolni,egy jóval kórszerűbb eszközre,pl egy pendrive-ra. Abban nem is lehet vitatkozni,hogy a papír,az még a jövőben is kelleni fog. Nekem is is a papírral van a bajom,hanem azzal,ha megyek orvoshoz,vagy akár egy hivatalba,akkor állandóan a papírt követelik,mint a nácik a II-világháborúban,aztán meg egy klikk,vagy gomb nyomás,vagy pár pötyögés,és kész! Akkor meg mégis minek,az a sok papír? Máskor meg minden benne van a gépben. Példa. Ha valakinek tartozása van,akkor bezzeg működik a számítógép. Máskor meg lefagy. Papírra szükség lesz,még később is,de amit lehet,azt inkább digitálisan,mert ez védi a környezetet. Amint van egy ismerősöm,akinek azért nincs normális állása,mert az Ő szakmája nyomdaipari,és hiába tanult,sajnos nem tud a szakmájával el helyezkedni,mert a munkát a gépek végzik helyette. Amint Én úgy gondolom,hogy az embereknek vissza kéne térniük,a könyvekhez,mert egy igazi igényesen kötött könyvet olvasni,teljesen más,mint egy kütyüről. Na,ilyenkor meg engemet szólnak le,hogy fejlődni kell a korral. Hát igen,a könyvek közeledő kihalása,az üzleti ügy,a hivatali papír követelés pedig nem az. Hát igen,örök igazság. A pénz beszél. Meg az erősebb kutya b..@szik.
2016. jan. 31. 13:31
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez igaz, csakhogy a szabvány gyorsan változik."


A floppyn is .doc formátumban dolgoztam anno, amelyeket még ma is meg lehet nyitni. Igaz, azóta áttértek XML-alapú típusra, de a konverzió elvégezhető ma is. Az állományról beszélek, a bitek halmazáról, nem arról, hogy min tárolják.


Az adattípust úgy kell megválasztani, hogy minél egyszerűbb legyen, ezáltal időálló. Csodálkoznék, ha egy sima txt-alapú szöveget 50-100 év múlva semmivel sem lehetne megnyitni (vagy olvhashatóvá konvertálni).

2016. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!