Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Esküvői és szallagavatói ruha...

Esküvői és szallagavatói ruha között van különbség?

Figyelt kérdés

2016. jan. 28. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen esküvői ruhával hasonlítod össze, de ha ugyanaz a ruha akkor is sokszorosa árban az esküvői mert többet viseled, több a kockázata, más kezelést igényel és még lehetne sorolni.
2016. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod de nem egészen erre voltam kíváncsi hanem, hogy külsőre milyen különbségek lehetnek ha egyáltalán vannak. Például honnan dönti el az eladó hogy ezt ő esküvői vagy szallagavatói ruhakén hirdeti meg?
2016. jan. 29. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Az esküvői ruha felé több követelményt támasztanak, sok helyen azokat a ruhákat adják ki szalagavatóra, amit már nem tudnak kiadni másként. Mert az esküvői ruhadivat változik, de a keringőruhára csak 2 kikötés van: legyen nagyszoknyás és fehér. 10ezerért még a kevésbé szép, 2-3 éve egyszer sem kivett ruhát is ki lehet adni.

A kölcsönzés 120-150 körül megy esküvői ruhákra, azok a még szét nem hordott, jó állapotú ruhák.

2016. febr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ez egy jó kérdés, magam is sokat gondolkodtam rajta, hogy mi lenne az esküvői ruhámon úgy "spórolnék", hogy szalagavató ruha címen megveszem... koromat tekintve még be is jött volna.

Aztán szeptemberben a nyakamba kaptam a várost (Budapest)és benéztem a körúton illetve attól távolabb eső szalonokba. Na és azt tapasztaltam, hogy a jobb helyeken nagy különbség van a szalagavatós és a modern esküvői ruha közt. Mind az anyagukban, mind a megjelenésükbe (úgy értem fazonjukban). A szalagavatós a tipikus báli fazon, főként tüll szoknyával díszes fűzős felsővel, abroncsos típusok, hiszen keringő ruhák és táncolni kell benne. Míg a menyasszonyi ruhák között manapság egyre kevesebb a tipikus keringős ruhás báli fazon, és a sellő, egyenes szabású, a-vonalú stb. az ami divatosabb. Ezek sokszor valóban horror áron vannak, de mondjuk az anyaguk is más többnyire, mondjuk ha uszályos akkor felcsatolható, meg ilyen egyéb dolgok, amitől az ember "menyasszonynak" néz ki, ha felveszi.

Mind a kettőt felpróbáltam kíváncsiságból és úgy döntöttem, esküvőre a menyasszonyi ruhának készített ruhát választom pár 10 ezerrel több volt, de igazi menyasszonynak éreztem magam, mikor rajtam volt. A szalagavatós ruhában nosztalgiáztam egy jót... aranyos tüll szoknyás meg minden, biztos van, akinek megfelel menyasszonyi ruhának. Nekem nem felelt meg, nem volt elég nőies.

2016. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

De, a kérdésedre pontosabban annyit tudnék válaszolni, hogy marketing az egész... a kor divatja alapján az alig használt báli ruhás fazonokat is ki lehet adni szalagavatósnak. Szerintem szalonja válogatja, ki hogyan ügyeskedik a piacon. Azt leszűrtem, hogy amit ma szalagavatósnak nevezünk, azt menyasszonyi ruhának egyre kevésbé lehet eladni és fordítva. Attól függ melyik szalon milyen árukészlettel rendelkezik. Nevet nem mondok, de facebook-on vannak néha kiárusítások...bizony magam sem tudnám meghatározni az adott ruhák kategóriáját... ha jó pénzt akarnak szakítani eladják menyasszonyinak, ha nem eladható annyiért akkor szalagavatós (báli fazonról beszélek).

Javaslom bármit szeretnél, nagyon nézd meg az adott ruha részleteit, minőségét, hogyan érzed magad benne, ár-réték arányban megéri-e. Könnyen rád sózhatnak bármit.

2016. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!