Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Állítólag ingyenesen igényelhe...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Állítólag ingyenesen igényelhető az új e-személyi, ha ez igaz akkor is ingyenesen igényelhető, ha még nem járt le az eredeti papír alapú?

Figyelt kérdés
Ezt nagyon jó lenne tudnom,bár még nem járt le a személyim,de készülni akarok a közel és a távoli jövőre is az irataimmal is.
2016. jan. 29. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen papíralapú személyid van neked, ami még nem járt le? A személyi érvényessége alapesetben 10 év ( ha 20 évnél fiatalabb váltja ki akkor kevesebb, ha 70-nél idősebb, akkor nincs lejárata. 2006-ban már nem adtak ki papíralapú személyit.
2016. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,egyébként 29 éves vagyok és a személyigazolványom kártya mint szerintem minden állampolgárnak,de úgy tudom azt papír alapúnak kell nevezni,bár lehet tévedek.
2016. jan. 30. 11:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni,hogy az elmúlt öt évben többször elvesztettem a személyimet és újra kellett csináltatnom.
2016. jan. 30. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:

"és a személyigazolványom kártya mint szerintem minden állampolgárnak"

A "papíralapú" azért az, mert papíron vannak az adatok. Valóban, szinte(!) mindenkinek plasztikkártya van. Ezért is nem értetem miről beszélsz.

Ilyen a "papír alapú":

[link]


Igen, akkor is ingyenes. A személyi és a lakcímkártya minden esetben ingyenes, a jogsi az első alkalommal.

De, ha tutira akarsz menni, akkor berakod a mosógépbe egy mosásra, és kicserélteted, mint véletlenül megrongálódottat.

2016. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és bocsánat a tévedésemért,de hirtelen a plasztik kártya nem jutott eszembe,mivel fáradt voltam :-(.
2016. jan. 31. 19:08
 6/7 anonim ***** válasza:

"és bocsánat a tévedésemért"

Ennél nagyobb baja egyikünknek se legyen! .-)

2016. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek .-).
2016. febr. 1. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!