Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakit teljes erőmböl...

Ha valakit teljes erőmböl torkon ütöm eltalálva az ádámcsutkáját akkor mi lesz vele? És persze ha jogos önvédelemböl lenne ez elitélhetnek e?

Figyelt kérdés
Màsik kèrdèsem hogy Kaposvàron hol tudok beszerezni gàzpisztolyt? Vagy valaki tudna egy normàlis linket küldeni ahol tudok venni?

#Önvèdelem
2016. jan. 30. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

1.) gégecsőtörés, súlyos vagy életveszélyes testi sértés kábé jogilag ugyanolyan szarul jársz mint akit torkon vágtál


2.) Minden fegyverboltan lehet kapni gázpisztolyt de interneten is nézelődj

[link]

2016. jan. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

az önvédelem nem haladhatja meg azt a határt amit a támadó képvisel az irányodba


Tehát ha ököllel arcon üt ezért nem törheted el a nyakát viszont ha késsel támad például akkor már visszakéselhetsz vagy lelőheted

2016. jan. 30. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még hányszor kérdezed ezt meg?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Ott a válaszom!


Második!

Már nem kell a védelemnek arányosnak lennie. Ha teljesen fegyvertelenül bemászik az ablakomon éjjel valaki, akinél még fogvájó sincs, nemhogy kés, akkor is ijedtemben belevághatom a kenyérvágó kést.

Nem fognak elítélni.

2016. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ėn nem kèrdeztem ezt mèg meg mivel uj vagyok itt. De ha olyan pillanat adodik hogy ràmtàmad az utcàn ès ijedsègböl ütöm meg az àdmàmcsutkàjàn akkor is engem csuknak le?
2016. jan. 30. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért az érdekes, hogy még nem kérdezted, de betűre ugyanaz a kérdés került kiírásra előtte.

Senkit nincs jogod megütni. Jogos önvédelem esetében igen.

2016. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!