Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találatam a nagyszüleimmel...

Találatam a nagyszüleimmel egy pár régi Kodak filmtekercset. Olyat, amit olyan fényképezőgépbe kellett rakni, ami magát visszatekeri és "filmkockák" vannak rajta. Kb 20 éves tekercsek, elő lehet ez még hívatni valahol?

Figyelt kérdés
fotó

2016. febr. 4. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvben az exponálás után minél hamarabb elő kellett volna hívatni, mert ha sokáig tárolják, akkor sérülhet a filmben levő vegyianyag és így a képek is. Ez ellen általában úgy szoktak védekezni, hogy hűtőbe teszik, de ez sem garantál semmit és nálatok gondolom nem is volt hűtőben. A legnagyobb veszély viszont az, hogy fényt kap a még előhívatlan film. Remélhetőleg nem bontottad ki a filmkazettát, hogy megnézd, vannak-e rajta filmkockák, mert akkor azzal rögtön kinyírtad...


Előhívatni biztosan lehet, csak az nem biztos, hogy lesz is valami értékelhető kép a tekercsen. Ha megromlott a vegyianyag, akkor sérülhetett, torzulhatott a kép. Ha viszont fényt kapott, akkor részlegesen, vagy teljesen "törlődhetett" is.


Az előhívást elvben bármelyik fotó előhívással foglalkozó labor meg tudja oldani, de mindenképp érdemesebb olyan laborba vinni, ahol nem az alacsony árakkal versenyeznek, hanem a minőségi szolgáltatásokkal. Szóval én nem Tescoba, Media Marktba vinném, hanem valamelyik kifejezetten fotós boltba, mint a Pálvölgyi a Westendben, a Puskás fotó a Mammutban, a Mráz fotó a Rákóczi úton, vagy a Soós fotó a Wesselényi utcában a zsinagóga mellett. Ha vidéki vagy, akkor meg keress a környéken egy kis fotóstúdiót, ahol foglalkoznak ilyesmivel, de mindenképp beszélgess el velük róla, hogy értenek-e ilyesmihez, mert egyre több az olyan fotós, aki nem ért az analóg fotókhoz.

2016. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :-)
2016. febr. 5. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!