Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom lemondani a...

Monika roberta kérdése:

Hogyan tudom lemondani a magyar TB kartyam, mivel Olaszorszagban elek, es nekem olaszorszagba fizetem?

Figyelt kérdés
Bejelntet lakhelyem van olasz es magyar orszagon is ,de mivel olaszorszagba elek le szeretnem mondani a magyar kartyamat,mert igy 2 helyen fizetek.Tudnatok segiteni hogy tudom olaszorszagbol elintezni a lemondast?

#TB #hivatal #adminisztráció #TB lemondasa #kulfoldi tartozkodas
2016. febr. 4. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazság szerint NEM fizethetsz két országban, mint ahogy két állandó lakcímed sem lehet az EU területén.


Különben írni kell egy szívhez szóló szép levelet az otthoni beteg biztosítónak, hogy Olaszországban dolgozol, adózol, beleírhatod az itteni TAJ számodat, esetleg lefénymásolva elküldheted az itteni Tessera Sanitaria-t.

Mindenképpen olyan levélben add fel, hogy amikor átveszik, akkor aláírva visszajöjjön az igazolás.


A magyarországi lakcímednek megfelelő helyi illetékesnek küldd.


Különben egyszerűbb lenne otthonról kijelentkezni, és a mostani címedet, mint ideiglenes lakcímet bejelenteni, mert a NAV is kereshet és kérheti az adóbevallásaidat.


Csak jó tanács.

2016. febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!