Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azert mennek/nem mennek...

Azert mennek/nem mennek kulfoldre elni/dolgozni. Mert? .

Figyelt kérdés

Orulnek ,ha valasztanatok egy vagy tobb ratok ervenyes valaszt, illetve akar egyeni, a felsoroltaktol eltero okot irnatok.Kor, nem illetve beszelek idegen nyelvet (melyiket).

1. Magyar vagyok,tehat a hazamban kell, hogy eljek.

2.Szeretem a hazamat.

3.Ott sem elnek jobban,- akkor minek.

4.Csak azert nem, mert nem beszelek angolul,illetve mas ismertebb nyelven.

5.Egyszeruen nincs penzem ra.

6.Most sem dolgozok itthon, igy nincs ra penzem.

7.Miert mennek?

8.Mennek, de felek egyedul.

9.Felek egyedul es nem is beszelek idegen nyelvet.



2016. febr. 6. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Ez sztem hulyeseg.

2. Ez ram igaz.

3. IT-ban vilagszinten mindenhol munkaerohiany van (rendszergazdak es fejlesztok kozt is, elobbihez kevesbe, utobbihoz jobban ertek), es eleg jol meg is fizetik. Nyugatabbra (vagy eszakabbra) sokkal tobbet kapnek. Gyerekeim nincsenek (nem is akarok), kint a fizetos ovoda meg mindenfele szolgaltatasok azok, amire hasonlo szakmaban dolgozok szoktak panaszkodni - sok gyerekkel kevesbe eri meg kimenni. Nekem csak a szallas lenne tobb (BP-en mar van lakasom, kint meg nagyon draga).

4. Nincs bajom az angollal - ahogy a fejlesztok donto tobbsegenek sem.

5. Van.

6. Tenyleg van.

7. Penz miatt peldaul.

8-9. Semmi okom felni, es nincs bajom az angollal (de tanultam valamennyit nemetul, spanyolul es latinul is).


Ami miatt kimennek:

-penzt tobbet kapnek

-vilagot latni

-kesobb itthon is tobbet adnanak a plusz tapasztalat miatt (bar igy sem vagyok kezdo)

-ha olyan helyre megyek, akkor a vasarnapi es esti kotelezo zarvatartas miatt (nalam ez fontos szempont)


Ami miatt megsem:

-"menekultek" miatti geopolitikai helyzet miatt egyelore kivarok

-itt vannak az ismeroseim


Ami meg (nalam) opcio:

-tavmunka, nyugati fizetes Pesten, itthoni arakkal, kinti lakasberlet nelkul - viszont az itthoni, zarva tarto boltokkal

2016. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

En kulfoldon elek mar majdnem 8 eve, ugyhogy a mier mennek kerdesre jobban tudok valaszolni, de ismeroseim kozul sokan mentek haza alltalaban ugyan azzal az indokkal;


Miert maradnak / mennek haza

- Csalad / baratok hianya

- ha nem beszelik a nyelvet, nehezebb a beilleszkedes, ergo depresszios lehet tole az ember

- Etelek (nekem nem hianyzik annyira, de mar ezt is hallottam indokkent)


Miert mennek (ez nalam igaz, de valoszinuleg nem mindenkire az)

- Kilatastalansag a jovore nezve otthon (nekem ez volt a fo motivacios ero)

- Jobb keresesi lehetoseg (bar ez beletartozik az elobbi indoba is)

- Jobb elobbrejutasi lehetoseg munkahelyen

- Emberi hozzaallas a mindennapokhoz - ez attol is fugg melyik orszagba megy az ember. UK-ban elek, es a "Fake" angol kedvesseg eleg hires, de szemely szerint en jobban szeretem meg akkor is ha nem valos mint a morgo penztaros nenit a Tescoban otthon, vagy ha megkerdezem valakitol hogy van, itt egy "Jol vagyok"-al levan tudva es nem megy bele reszletesen a vegbel problemakba...


Azt hiszem ennyi:)

2016. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!