Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldre kimenni dolgozni...

Külföldre kimenni dolgozni nyelvtudás nélkül rossz, mert átvernek mindenhol?

Figyelt kérdés

Kicsit beszélek németül, de középiskola óta nem használtam.

CNC szakmám van, de oda meg kell a társalgás szintű nyelvismeret, meg a szakmai nyelvismeret.

Munkaközvetítő által kimenni is rossz?

kb 2 éve jelentkeztem így egy állásra, mentünk volna 5en. De mindenki visszamondta, csak ketten lettünk volna.

És azt mondták, hogy 1200 eurót kaptam volna fizetésnek, a levonások után a közvetítőnek, lett volna havi 100 euró, meg a szállást is levonták és két éves szerződést kellett volna kötnöm a faszival.


2016. febr. 10. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

nem azért hülyeség, mert átvernek, hanem mert nem tudod megértetni magad és nem tudod megérteni mit akarnak...


Szép és jó, hogy minden 2. ember ki akar menni, de ha nem tud egy nyelvet sem, akkor mit akar kint kezdeni?

2016. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az már régebben volt, cncsek voltak mind és ahova mentünk volna sok magyar lett volna.

Amúgy vannak olyan munkák amikhez nem kell nyelvtudás.

Tudom hogy a CNCnél ez alapvető, hogy kapsz egy rajzot és eltudd magyarázni, hogy miért nem lehet megcsinálni vagy mi a gond.

2016. febr. 10. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedet és magyarázata nem vall magas intelligenciára. Átverni itthon is átverhetnek. De beszélheted anyanyelvi szinten is az idegen nyelvet, az átveréstől az sem véd meg.

Bár kisstílű csalóknak könnyebb préda a fejben gyenge, nyelvet nem beszélő ember.

Ilyen szempontból nagyobb a kockázat.

Ám a fő gondot abban látom, hogy az élet minden területén hiányozni fog a nyelvtudás, a műveltség.

Sok sikert, de nehéz dió lesz!

2016. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

minden létező munkánál alap, hogy tudnod kell beszélni, ha külföldre mész, az is alap, hogy megtanulod az adott ország nyelvét, vagy legalább az angol nyelvet.

Mindegy, hogy Magyarok, németek, angolok, vagy kik mellett dolgozol.

HA olyan helyzetben vagy, hogy csak Magyarokkal dolgozol, akkor 'megúszhatod', de nem jó akkor sem nyelvtudás nélkül ott tartózkodni.

2016. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Eléd tesznek olyan munkaszerződés ami hátrányos számodra, és mivel nem tudod elolvasni aláírod. stb.

És mi van a menekültekkel, hallottam olyat is hogy alkalmazni kell a német cégeknek. voltak olyan magyar munkavállalók, akik mentek volna ki németbe szállodába takarítani, de visszahívták őket, hogy nem kellenek, mert szíriaiakat kell alkalmazniuk.

2016. febr. 10. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!