Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan léphetek előre ha...

Hogyan léphetek előre ha anyagi problémákkal küszködnek a körülöttem levők, és én még tanulok?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, májusba végzek a középiskolával. Sajnos a családi hátterem nem engedheti meg magának, hogy nagykorodásom jelképeként, külön lakásba költözzek. A mostani nagyon kicsi, már a beköltözésnél kicsi volt a családnak. Édesanyámmal és hugommal lakom egy háztartásban. A Wc nem lehúzható. A sütő nem működik. Saját szekrényem sincs igazán, a fűrdőszobai csempehullást megsem említve. Az ablakaink régi fa ablakok. Ezek rohadnak, korhadnak, festék már csak a lakás belső oldalán található rajta. Korszerű háztartási cikkek sajnos szóba sem jöhetnek. Édesapám segítségére nem számíthatok, mert 3. Éve, hogy elhunyt. Mivel iskolába és eheztartozó gyakorlatra járok, sajnos munkát nem tudok vállalni. Hétvégi munkákból meg nemlehet megélni. Tudom egyszerű, nélkülözzek még pár hónapot míg nem végzek az iskolával és nem helyezkedek el a szakmámmal, de 17 éve nélkülözök. Eljött az életembe, hogy bizony felkell hívni a lányt a lakásba, sajnos ez nálunk kivitelezhetetlen még a barátaim közül is csak a legbizalmasabbakat engedem fel hozzánk ezért nem éppen a legjobb az emberekkel a kapcsolatom. Én nem kéregetek. És nem sajnáltatom magam. Nekem egy tanácsra lenne szükségem, hogy hova és merre induljak el. Szeretnék egy olyan lakásban lakni ahová ha belépek iskola, vagy éppen munka után akkor ne a sírógörcs kapjon el. Ne azon keljen görcsölnöm, hogy ha édesanyámtól kérek hétvégén 500-1000forintnyi zsebpénzt, akkor lesz-e a jövőhéten miből ennivalót vennünk. Nem pénzt, és sajnálatot kérek, Tanácsot, hogy mivel tehetnék a szebb jövőm érdekében.Amíg elkezdek dolgozni sajnos Magyarországon hitelfelvételre sincs lehetősége a családnak, mert édesapám szép tartozást hagyott itt amit végül édesanyám fizetéséből vonnak még évekig, illetve nincs más nagykorú kicsi családomban aki vállalhatna banki hitelt. Köszönöm, ha már csak el is olvastad és nem ítélsz el mert leírtam a problémám.

2016. febr. 13. 14:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb: FELEJTSD EL A HITELT!

Ha most felvennéd és elköltenétek, netán beleforgatnátok a jelenlegibe, azt adósságspirálnak nevezik, amiből soha nem kászálódsz ki.


Kezdj el hétvégi munkát vállalni. Mi a szakmád? Az volna a legjobb, ha abban próbálkoznál dolgozni, hogy minél előbb minél több gyakorlatod legyen.

És hát pénz is. Egy nap 4-5 ezer forintot simán megkereshetsz, ha csak két hétvégét dolgozol egy héten, az már 20 ezer. Ha azt a mostani bevételetekhez hozzácsapod, máris jobban fogtok élni.


Ha több szobátok van, akkor érdemes nekiállni a lakást felújítani. Ha az interneten utánanézel, sok sk kivitelezhető megoldás van, amihez kell ugyan pénz, de nem elérhetetlen. Az ablakokat, ha menthetők, nyáron te is újra tudod gittelni, kittelni, csiszolni, festeni.. nyilván nem lesz olyan minőségű, mintha szakember csinálná, de legalább nem romlik tovább az állaguk. Már ha nem épp ez a szakmád :D

Vécé, sütő, szekrény, mind javítható, megvehető dolgok. Nyilván nem egy fél fizetésből. De ha te is teszel mellé, akkor apránként simán meglehet.


Csak ne hitelben gondolkozz! Azzal tönkreteheted az életed, és bebiztosíthatod az örökké tartó nélkülözést! Képzeld el, mennyivel másabb lenne, ha anyukád fizetését nem tiltanák!


Egyébként árvaságit nem kaptok? Szerintem ebben az esetben neked és a testvérednek is járna. Azt tiltani se lehet.

2016. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!