Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudnék panaszt tenni egy...

Hol tudnék panaszt tenni egy cég ellen?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden felvázolni a történteket. Tavaly nyáron módosítottam a szerződésemet az egyik mobilszolgáltatónál. Havi 3ezer forintos összeget írtam alá. Ezzel nincs is gond,majd rendesen fizettem azokat a számlákat amiket kézhez kaptam. Oé bevallom,hogy egyszer kétszer késtem a számlákkal,de egben kifizettem utána.Egyszer csak kapok egy telefonhívást egy behajtó cégtől,hogy egy 21ezer forintos összeget fizessek be. Értesítő levelet nem postáztak ki, smst nem kaptam az állítólagos tartozásról. Ennek ellenére, a telefonhívás után befizettem az összeget. Majd két hónapra rá jött a cég ügyvédjétől egy levél,hogy 30ezer forintot fizessek ki mert nem fizettem be a tartozásom. Néztem egy nagyot. Küldtem a behajtó cégnek, az ügyvédnek és a telefonos cégnek levelet. 1-jén postáztam elsőbbségivel. A levélben megírtam,hogy bizonyítási alappal nem rendelkeztek,hogy mire fel fizessek, a 21et kifizettem meg van az igzaolás. Elküldtem a másolatát is. Azóta semmi válasz nem jött. Felhívtam a fogyasztóvédelmet azok átirányítottak máshova, az átirányított cég megint más számot adott meg, de az meg kisípol vagy nem veszik fel vagy foglalt...Ilyen esetben kihez tudnék fordulni,mert nem várok tovább.? Köszönöm a válaszaitokat.
2016. febr. 16. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ügyvédhez. De ha kifizetted a 21e-t és a 30e nem másik adósság, hanem a 21e Ft + kamatok és egyéb költségek, akkor azon túl, hogy elküldted nekik a befizetési bizonylatot, nem kell mást tenned.


Azt viszont nem értem, miért akarsz panaszt emelni a cég ellen?

2016. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsősorban ügyvédhez, ő tudja, hogyan tovább.


Vagy hagyd a fenébe az egészet, ha biztos vagy benne, hogy nincs tartozásod senki felé.

2016. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Igazából megszüntették a szerződést tavaly ősszel,(de ezt is az állítólagos behajtó cégtől tudom) és még le akarnak húzni tőlem 30ezer forintot holott semmi értesítő semmi nem jött,tudom,h nincs tartozásom.csak nem akaorm már ezt tovább húzni és foglalkozni vele,le akarom zárni az ügyet mielőtt kiderül,hogy valaki kalózkodik én meg csak tejelek a semmire. A békéltető testülethez irányítottak most már végre..Úgyhogy indítottam eljárást,remélem megkapják a nekik járó ítéletet. Köszönöm még egyszer nektek is.
2016. febr. 16. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!