Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség az Ausztráliába...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Mi a különbség az Ausztráliában beszélt, a Németországban beszélt és a Svájcban beszélt német nyelvek között? Na meg az Angliában és az Amerikában beszélt angol nyelvek között?

Figyelt kérdés
Engem mindig is érdekeltek és érdekelnek a nyelvek,de sose tudtam ezeket a különbségeket,pedig ezek is a különböző nyelveknek a részei.

2016. febr. 19. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Az Ausztráliában beszélt német nyelv az angol.
2016. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igaz,bocsánat Ausztriát akartam írni,csak több fele is kellene figyelnem.
2016. febr. 19. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ausztriai és németországi német közt föként szavakban van eltérés, kevesebb a kiejtésben, de itt meg kell jegyezni, hogy a németországi német sem egységes, az egyes területek nyelve is igen eltérö, sokszor nem is egészen értik egymást.

A svájci igen más a kiejtés miatt, rengeteg olyan hangot használnak, amit a többi tájszólásban nem, emellett rengeteg francia és olasz szó is megvan benne.


Érdekesség képpen, létezik német-osztrák, német-svájci, illetve osztrák-svájci szótár is, mert sok esetben igen nagy eltérések vannak.


Az angol meg amerikai angol nyelv is eléggé eltér kiejtésben is, szóhasználatban is, meg helyesírásban is, de itt is Anglián és az USA-n belül is nagy különbségek vannak az egyes területek kiejtése közt. Az Ausztráliában beszélt angol meg igen nehezen érthetö, nagyon más, mint az angliai vagy amerikai.


A különbségeket csak akkkor fogod észrevenni, ha eléggé tudsz az adott nyelveken.

2016. febr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,ilyen konkrét válaszban reménykedtem és egyébként nekem és az osztálytársaimnak szakközépiskolában a német tanárunk mesélt különbségeket az osztrák német és a németországi német között példa mondatokkal,de már elfelejtettem ezeket,angolul pedig még általánosban tanultam ami nekem régen volt,mert rossz a memóriám,de érdekelnek a nyelvek :-).
2016. febr. 20. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!