Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez milyen evészavar?

Ez milyen evészavar?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy járok pszichológushoz, nagyjából fel is vázoltam neki a helyzetet, de még nincs eredmény. A véleményetekre vagyok kíváncsi.

Egyáltalán nem érzem magam betegnek. Mikor erősen depressziós vagyok, nincs semmi baj, mert akkor már a súlyom sem érdekel. Mikor jól vagyok, akkor sincs, mert akkor meg vagyok elégedve magammal (165/58). A köztes állapotokban jön elő ez a valami. Alapkoncepció, hogy kövér vagyok, le akarok fogyni. Ilyenkor nagyon keveset eszek (átlag napi 100-300 kcal) és tornázom mellette. De komolyabban lefogynom sosem sikerült, mert egy idő után előjönnek, majd egyre sűrűsödnek a falásrohamok, ami után persze jön a bűntudat, lehetőség szerint akár önhánytatás is. 2-2,5 éve ingadozok így. Pár hétig/hónapig fogyózom, pár hétig/hónapig nem. A leghosszabb fogyókúrás időszak 4 hónap, a leghosszabb "nyugodt" időszak pedig kb. fél év volt.

Mi ez? Egyáltalán evészavar, vagy csak akaratgyenge vagyok, és nem tudok még lefogyni sem rendesen? (Én inkább erre gondolnék.)


2010. márc. 31. 10:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyszerű testképzavar, nem annyira evészzavar. A falásroham természetes, ha egyszer éhes vagy.
2010. márc. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!