Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki felvételizet...

Van itt olyan aki felvételizett a Pesti Broadway Stúdióba? Milyen az egész belülről?

Figyelt kérdés

Gondolok például arra hogy milyenek a felvételiztetők ?


Írjatok tapasztalatokat légyszi :)



2016. febr. 24. 21:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha valaki később találja meg a kérdésem akkor is írjon nyugodtan még pár évig aktuális :)
2016. márc. 8. 18:15
 2/11 anonim válasza:
Ez engem is érdekel :D
2016. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia. Tavaly volt a felvételim. Nekem sajnos nem sikerült. Viszont az Operett Akadémiára felvettek. Azóta ott tanulok. Hmmm... A Broadway Stúdió érdekel? A tanárok nagyon jó fejek, kedvesék és aranyosak. Átmentem énekből, hiszen már van egynéhány évnyi múltam az éneklésben. Tudok zongorázni is. Mondjuk oda nem kell tudni hangszeren játszani. Nekem a tánc vizsga sajnos nem sikerült, nagyon el voltam keseredve. Bevallom, a mai napig sem tudtam feldolgozni ezt. A stúdió belseje. Van három vagy négy énekterem. Van két táncterem és két stúdiószínpad. Ott szoktak lenni a kiselőadások és a hónapvégi vizsgák. Van a titkárság, vannak fürdőszobák, edzőterem, öltözők, jelmez és kiegészítő raktárak. Van hangtechnikusnak vezérlő. Van egy hatalmas kert, hátul kis tóval. Nagyon sajnálom, hogy engem nem vettek fel. Most már mindegy. Operetténekes leszek. Nem pedig musicalénekes...
2016. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó !

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat :)

Ne búsulj hogy nem vettel fel a Stúdióba biztosan szuper operetténekes leszel :)

2016. ápr. 25. 20:47
 5/11 anonim ***** válasza:
milyen énektudás és egyéb képességek kellenek? :)
2016. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szívesen adtam választ a kérdésedre. Igen, remélem, hogy jó operetténekes vagyok és leszek. Köszi a biztatást...


Nos az énektudásról. Nem mondom el külön a Broadway Stúdióét és az Operett Akadémiáét, hiszen egy kalap alatt van mindkettő. Ugyanaz vonatkozik rájuk. Mindkét helyen nagyon fontos, hogy jól énekelj.

Fontos, hogy alkalmazni tudd a légzéstechnikát, a hangod tiszta és érthető legyen, átessél a foniátriai vizsgálaton, persze kifogásolható tulajdonságok nélkül. Nagyon kell tudni táncolni és szavalni. Az Operett Akadémiára tudni kell szaltózni előre és hátra, cigánykerekezni, illetve spárgázni. Ezek alap követelmények hozzánk. És persze a beszédtechnika. Nagyon jól kell tudni beszélni. Tisztán, lassan és érthetően. Na és persze hangsúlyozva. Nem lehetsz pösze, sem hadaró, sem dadogós sem pedig érthetetlen beszédű. Azoknak van előnye a Broadway Stúdióban, fiúknál aki tenor, lányoknál aki szoprán. Az Operett Akadémiának nem számít. Oda más szempontok figyelembe vételével kerülnek be az emberek. Speciel én bariton vagyok.

2016. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a mezzo-szoprán nagyon rossz?


ének tanár már nagyon rég nem látott, de szeretek énekelni meg érdekel a színház, érdemes lenne magántanárhoz járnom? vagy teljesen hülyének nézne... a szolfézst is már elfelejtettem nagyjából.


milyen tánctudás kell? vagy hogy lehet rá szert tenni, vannak ilyen tanfolyamok?



bocsi, kicsit sok lett. :)

2016. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utólsó :)

Szerintem mindenképpen érdemes lenne énektanárhoz járnod

Én például járok kórusba, külön énekre és táncsuliba is és mindkettőt nagyon szeretem :)

2016. ápr. 27. 16:46
 9/11 A kérdező kommentje:
*Utolsó
2016. ápr. 27. 16:47
 10/11 anonim ***** válasza:

régen a suliban én is jártam kórusba, de nem szerettem, mert paraszt volt a tanár. :D


ilyen tánctanfolyamokra, hogy lehet bejutni? sosem voltam ilyenen, és lehet kinéznének, mert már 19 vagyok. :/

2016. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!