Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen pontos egy mechanikus...

Solyomzuzo kérdése:

Milyen pontos egy mechanikus automata óra?

Figyelt kérdés
Pl. egy Seiko 5 (7S36)

2016. márc. 1. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
2-30 mp közötti napi eltéréssel járnak. Nekem egy Longines-em van, az kb 6 mp-et késik per nap.
2016. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
attól függ milyen szerkezet. nekem Marvin órám van Sellita SW200-as szerkezettel. hogy őszinte legyek, atompontos.
2016. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem jantar faiórám van . Póntós óra 24 óra alat siet 1 percet . Kérdéseim :ön szerint gyártanak még Jantar tipúsu órákat ? Ójan van hógy órásók klúbbja ? Mert felveném velük a kapcsolatot .
2016. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minél drágább, annál pontosabb. Az enyémben 2824-2 van, alsó középkategóriás svájci szerkezet. Nem tudom, mennyi a hivatalos adat, saját tapasztalat, hogy ha minden nap hordom, egy hét alatt is max. 4-5 mp-et szed össze. Minél kevesebbet van kézen, annál pontatlanabb. Ez ellen találták ki az óraforgatót, de az nekem nincs és még jó darabig nem is lesz. A legpontosabbak a chronometerek, ezeket egy svájci ügynökség egyesével bevizsgálja, és szavatolja, hogy szinte atomórával egyezően pontosak.
2017. júl. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Órás be tudja állítani, hogy egész pontosan menjen. Egyszer én jártam úgy, hogy mindössze fél másodpercet késett naponta a Seiko 5 addig, amig meg nem állt.
2017. dec. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én órámban egy komolyabb órás körökben "gagyinak" számító ETA 2824-2 mű van. Minden hétköznap viselve és hétvégén naponta egyszer kézzel felhúzva gyakorlatilag másodpercre pontos. Még valamikor tavaly karácsony előtt egyszer több napig nem hordtam, ezért lejárt, ezután állítottam be a time.is alapján. Azóta folyamatosan jár, és nem kellett utánaállítanom, pedig 5 mp-nél nagyobb eltérés engem már zavar.


Időnként kíváncsiságból szoktam ellenőrizni a time.is órájához viszonyítva, és megfigyeltem, hogy hol késik, hol siet pár másodpercet (5 mp alattit), de eddig úgy láttam, hogy ezek az eltérések hosszú távon kiegyenlítik egymást.


Ha veszel egy sokkal komolyabb, esetleg chronometer minősítésű szerkezetet, az nemcsak pontosabb lesz, hanem a gyártó garanciát is vállal rá, hogy rendeltetésszerű használat mellett kilengések nélkül, tartósan másodpercre pontosan fog járni az órád.

2018. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!