Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megnéztem a Saul fiát, de nem...

Megnéztem a Saul fiát, de nem értem! Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
A végét nem értem, ki az a szőke hajú kisfiú akire mosolygott Saul? És a faházban lelőtték őket a katonák? A rabbi az tényleg rabbi volt? Válaszokat előre is köszönöm.

2016. márc. 4. 16:53
 1/8 anonim válasza:
Letöltötted?
2016. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Moziban láttam.
2016. márc. 4. 21:36
 3/8 anonim válasza:
100%

Kezdem a legkönnyebb kérdéseddel: a rabbi. Nem, nem volt rabbi, csak menteni akarta bőrét. Míg Saul az életét is feláldozta volna a jó célért, a "nem-rabbi" mindent feláldozott az életéért.(Szegény Saul, tökre megsajnáltam mikor ő is rádöbbent h a csákó nem is rabbi :( )

Aztán: Háát, ez az is nyitott kérdés hogy el tudtak e menekülni a faházból, de én azt gyanítom nem, mert azt monták h 5 percre megállnak pihenni. És a katonák pedig csöndben(ezért fogta be a német katona a szőke kisfiú száját, h nehogy figyelmeztetni tudjon a közeli csapatot), futva haladtak.. Ez egyéni vélemény, de szerintem rájuk találtak.

És a szőke kisfiú... Ez megint egy nyitott kérdés. 2 lehetséges variáció van:

-vagy ott volt a kisfiú

-vagy csak Saul képzeletében volt ott

De a lényeg, hogy azzal hogy Saul örömét lelte abban h meglátott egy élő kisfiút, a film azt fejezte ki hogy Saul az állattá korcsosult emberek közt is megtudott maradni embernek.


Remélem egy kicsit tudtam segíteni :)

2016. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál. :) Olvasgattam a filmről éS a fiú a végén állítólag a remény volt.
2016. márc. 8. 16:45
 5/8 zolii5000 válasza:
28%
Hogy tudtak ilyen sz@r propaganda filmre Oscart adni...persze ha megnézzük a szavazók névsorát megoldódik a rejtély...
2016. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nem értem azokat, akik nem értik a végét. Bennem fel sem merült az, hogy a fiú illúzió és hogy túlélték. Hiszen a német katona befogta a gyerek száját, akkor hogy a fenébe képzelhette volna már Saul?


A másik: a lövések hangja. Mégis mire másra lőttek volna a németek, ha nem a zsidó szökevényekre?


A kissé nyers megfogalmazásom ellenére nem akarok megbántani senkit, de komolyan érdekelne, hogy egyes emberekben miért merült fel kétely.

2016. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogy nyerhetett egy ilyen sz*ar film bármilyen díjat is? Zsidó vagyok egyébként.
2016. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnt, hogy a rabbi az esetleg tényleg rabbi, csak mikor temetésre készültek a film végén, akkor egyszerűen nem jöttek a nyelvére a szavak, mert rájött, hogy hiába imádkozik, az az égvilágon semmit se használ.

Saulnak kétszer is mondta az egyik ember zsidó, hogy nincs is fia. Ezért gondolom nem volt fia, csak a sorsa és "munkája" miatt kezdett kissé nem is bekattanni, de úgy-ahogy elveszteni a józan eszét, így mikor látott egy gyereket, akkor akarva-akaratlanul is úgy állította be, mintha a saját fia lenne. A film végi gyerek pedig egy német gyerek, aki éppen arra kóválygott kíváncsiságból és megtalálta a menekülőket.

Gondolom a katonák megölték őket, mivel nagyon közel jártak mikor befogták a gyerek száját, így nem hiszem, hogy lett volna esélye elmenekülni a menekülőknek.

2016. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!