Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Véradás napján kell iskolába...

Véradás napján kell iskolába menjek?

Figyelt kérdés
Tegnap felvettem a kapcsolatpt egy nővel, a kisfiának szeretnék irányítottan vért adni. Sajnos ahol én lakok ott aznap nincsen véradás, így Budapestre utaznék fel holnap. Szóval ha holnap elmegyek vért adni, kaphatok bármilyen papírt, hogy ott voltam vagy valami, hogy ne menjek iskolába? Rengeteg időt megspórolnék ezzel csak nem tudom kapnék e igazolást. (Nem lógás miatt, csak szeretnék segíteni ha már tudok.)

2016. márc. 8. 16:50
 1/2 anonim válasza:

Az igazolást - a véradó kérelmére – a külön jogszabály szerint vérgyűjtést végző szerv, az Országos Vérellátó Szolgálat adja ki.

Kérjük a véradókat, hogy az igazolások kiadásának meggyorsítása érdekében az alábbi dokumentumokat szíveskedjenek magukkal vinni a kérelem bejelentéséhez:


- személyazonosításra alkalmas igazolvány (személyi igazolvány vagy érvényes útlevél vagy új típusú jogosítvány és lakcímkártya)

- TAJ kártya

- mindazon dokumentumokat (véradó-igazolvány, igazolás véradásról, más, a véradásait hitelt érdemlően igazoló irat), amelyek alapján a nyilvántartásokból a szükséges adatok kikereshetők.


Amennyiben a jogszabályban előírt 30 térítésmentes teljesvér-adás adatai egy helyszínen fellelhetők, az igazolás kiadása akár azonnal is megtörténhet, ha azonban a véradások több vérgyűjtő szerv közreműködésével történtek, az igazolás kiadásához szükséges, nyilvántartott adatok összegyűjtése hosszabb időt is igénybe vehet.

2016. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pontosítok...Én csak egy konkrét véradásról szeretnék papírt kapni, amire holnap megyek. Akkor ott a HELYSZÍNEN kaphatok igazolást?
2016. márc. 8. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!