Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc tantárgyad?

Melyik a kedvenc tantárgyad?

Figyelt kérdés

2016. márc. 11. 19:41
 1/9 anonim válasza:
100%
Nekem a történelem. De szerintem csak azért, mert a tanár jófej.:D Vicces is tud lenni, de mikor komoly/szomorú dolgokról van szó, olyan átéléssel adja elő, mintha ott lennénk. Most a holokausztot vesszük, és egyszerűen nem is kell tanulnom. Ő az egyik legjobb tanár, lassan(vagy több) 40 év tapasztalattal...:)
2016. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általánosban rajz, technika, magyar talán, középsuliban angol.
2016. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki mechanika.
2016. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A fizika, technika volt a kedvencem 30 évvel ezelőtt.
2016. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Matek, tesi (+összhangzattan, zeneirodalom)
2016. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy igencsak érdekes kérdés. Hozzám valamiért a reál tárgyak állnak közelebb, de valahol ilyen humános jellegű vagyok. Eleinte a kedvencem talán a fizika volt. Később valamiért a kémia is kedvelt lett nálam. A matematikával pedig úgy voltam, hogy alapvetően nem igazán érdekelt, bár nem volt gondom a számításokkal. Későb szakközépben informatikai szakközépbe kerültem. Ekkor egyre jobban kinyílt a tudatom, bár a fizikát még továbbra is kedveltem, de ugyanakkor egyre jobban lenyűgözött a létező anyagok mikrovilági bizonytalanságának a miszticizmusa, a kémia. Majd amikor utolsó évem végeztem, kezdett kialakulni egyfajta rendszerszemléletem, amely kell a számítástechnikához. Ezzel a szemlélettel kezdtem felfigyelni a biológia érdekességeire, eleinte csak olyan dolgokra, mint a keringés, szív, majd egyre jobban lenyűgözőnek találtam az anyag legmagasabb szinten megvalósuló összeműködését, a működő sejtet. Egyre csak kezdett beugrani, hogy egy élőlény - bármelyikről is legyen szó - egy igen komplex és kifinomult rendszer. Egyre jobban tudatosult bennem, hogy itt is lehet rendszeretet felfedezni: immunRENDSZER, keringési RENDSZER, nyirokRENDSZER, idegRENDSZER, stb. A fizikában a kiemelten kedvelt témáim voltak az energia, a hőtan, elektromosság. Ebből az ment tovább, hogy az élőlényekben az idegrendszer és az agy tud mind a mai napig igencsak lenyűgözni, továbbá alkalomadtán ámulatba ejt, ahogy mondjuk a cukrot égeti el a szervezetem, amikor futok. Továbbiakban pedig az intelligencia kérdése keltette fel az érdeklődésem, az, ahogy az élő és a működő agy képes információt kezelni, tárolni és feldolgozni, bár lassabban, mint a leglassabb számítógép amely valaha épült, de a maga módján mégiscsak rendkívüli hatékonysággal. Pl. ez az írás sem jöhetne létre az én agyamat alkotó idegsejtek hálózatának működése nélkül. És ha belegondolunk, mindennek az alapja a mennyiségek logikai rendszere és összefüggései, a matematika! Az anyagok mennyiségével foglalkozó, azok összefüggéseit elemző tudomány. Így jutottam el oda, hogy a fizikát el kezdtem ridegnek és lelketlennek vélni, majd a matematika lett a kedvelt tárgyam. Azon belül is a teret és az abban megjelenő mennyiségi összefüggéseket vizsgáló téma, a geometria, a függvények és a trigonometria. Szinte bámulatos, ahogy az ember lelki szemeiben kivetülnek az anyagot létezésben és működésben tartó mennyiségek, az azok közti függőségek és kapcsolatok összjátékai. Ha egyedül vagyok, képes vagyok egy mechanikus, felhúzós csörgőóra szerkezetét órákig figyelni működés közben. Vagy egy hagyományos, számlapos faliórát, ahogy a másodpercmutató vég nélkül jár körbe és körbe. Egszerűen fantasztikus egy olyan dolog, mint a kör, ami egyszerre végtelen, de ugyanakkor véges. Viszont a testek közül a kockát olyan konkrét, behatárolt, néha ridegnek tartom, annak ellenére, hogy az szinte a tér hatékony kihasználásának a csúcsa. Ha pedig tér, akkor a gömb is igencsak képes kellemes érzeteket adni a lelkemnek. Szinte új energiával tölt fel, mintha életet adna. Folyt. köv....
2016. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

...

A háromszög pedig az összetartást, a hármas egységet juttatja az eszembe. Ha valami az irodalomból ide sorolható, akkor a líra, dráma, epika műnemek. Hiszen, ha valamiben totálisan benne vagy, az nem más, mint a líra, ha valami a sodrával viszi a lelked, akkor dráma, ha pedig távolról szemléled, láthatod az átívelő dolgokat, a nagyobb egységeket, az az epika. A gúla, kúp, félgömb számomra befejezetlen, hiányos, hasztalan, de önmagukat olyan teljesnek és hatékonynak akarják mutatni, pedig igencsak foghíjas alkatok, főleg mert pazarolják a teret. A henger és a hasáb olyan hitvány, jó lenne valamire, de nem lehet benne értelmet találni. A csonkagúla, csonkakúp olyan sérült, hiányos, igyekszik hatékony lenni, de ez az egész mivoltának a rovására megy, így sajnálatot, fájdalmat ébreszt bennem: a csonkagúla éles, szúró fájdalmat, a csonkakúp, olyan hasogató, mélyről jövő, elhúzódó, tompa fájdalomérzetet ad az érzelmeknek. Az egyenes, bár önmagában egyfajta alapépítőegység az eddigiekhez képest, igencsak veszélyes, ha rossz dologra használják, igen sok fájdalom, lelki sérülés, sebzés és kitörés okozója lehet. A pont viszont minden létezés alapja, viszont ha értelmetlenül dobálják össze, megsérül az értelem, alkatilag meg tönkre az intelligens működés. Úgyhogy igen nagy felelősség bármilyen teremtőerőnek pontokkal bánni, mert egyáltalán nem mindegy az elrendezése, egy egész sorsot is tönkretehet, rossz mederbe tereli az értelem fejlődését, alkatilag károsítja azt a dolgot, amelyben az intelligencia megfelelően szárba szökkenhet és a teremtőerőt továbbvivén kibontakozhat a realizálható anyagban, amellyel be is zárul az a bizonyos kör és visszakerültünk a fizikához.

2016. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Fizika, kémia, matek. Imádom a reál tantárgyakat, mindig mentek. Gimnáziumban fizikából és kémiából voltam a legjobb, matekból mindig rontottam a geometriai rész miatt.
2017. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fizika,nagyon szeretem a fejtegetéseit és az elméleteit az Univerzum törvényeire mind szélsőségesen kicsi és nagy mérettartományokban(modern fizika) illetv az átlagos méretekben(klasszikus fizika).
2017. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!