Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Chernobylba be lehet lépni?

Chernobylba be lehet lépni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Most hogy az új szarkofág rajta van, belehet lépni?

Tudom, hogy rengeteg pénz egy turista út,de csak azt szeretném meg tudni,hogy nincs e már annyira súlyos sugárzás.

Viszont szeretnék el menni oda, édesanyám szerint, a nagyapám is ott segített, amikor a szennyezett hulladékot el kellett szállítani, ezért szeretném meg nézni, hogy milyen hely volt, videókon nem jön vissza annyira.



2016. márc. 13. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Rendszeresen szerveznek túrát. Fontos, hogy kizárólag 18 év felettieknek. A program változhat, mert a tiltott zónák is időnként változnak. És továbbra is kockázatos. A szervezők semmiféle felelősséget nem vállalnak az esetleges megbetegedésekért, elhalálozásokért.


Miért írsz angol fonetikával cirill betűs szót?

2016. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat!samsung predaktiv szoveg kezelo.
2016. márc. 13. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Még egy 3000 év és teljesen biztonságos lesz!
2016. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Hova akarsz belépni? A városba? Oda mehetsz, élnek is ott emberek. Az atomerőműbe? Oda nem fognak beengedni civilt csak úgy. Az emlegetett túrák, amennyire tudom, Pripjaty városába irányulnak főleg, meg a környéken levő roncstemetőre.


Úgy tudom, az új szarkofág még mindig csak épül, és talán jövőre lesz kész. Ha újabb infód van, kérek szépen linket. Az új szarkofág célja minden esetre nem az, hogy turisták látogathassák a 4. blokkot, hanem hogy szét tudják szedni a régi szarkofágot, és végső soron (kb. 100 év alatt) az egész felrobbant erőmű-blokkot.

2016. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én úgy tudom,hogy az új szarkofág már elkészült.

2016. máj. 8. 13:51
 6/7 Huszát Lóránt válasza:
Elkészült fent is van, de az elkövetkezendő 100 évben te a 4 es reaktorba a szarkofág alá nem fogsz bejutni, sőt még az után sem, viszont túra vezetővel a 3 as blokk ba be visznek ott körül lehet nézni, igazából a 3 as a 4 es pontos mása!
2017. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem
2017. márc. 9. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!