Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud ebben segíteni?

Valaki tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,hogy még most szeretnék kicsit belekóstolni a militária rejtelmeibe,és nem tudom hol kezdjem. Valaki tudna nekem segíteni kicsit beavatni a dologba,például hol találom meg hogy mi mennyit ér,milyen fórumokat érdemes nézni,mekkora profitra számíthatok ha jól csinálom,és az elején is mivel érdemes kezdeni. A 60-as évek előtti időkből érdeklődnék a dolgok iránt.

2016. márc. 15. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Art of War, avagy A háború művészete. Regisztrálj a hírlevelükre.
2016. márc. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 polarbeer ***** válasza:

Üdv!


Én régi pénzezek elsősorban, de elég sok militáriához köthető cuccal is összefutok, szóval valamennyire konyítok a témához. Az biztosan egyaránt igaz a régi pénzekre és a katonai dolgokra, de amúgy minden gyűjteményi dologra, hogy ha ezekkel akarsz foglalkozni, ne a profit legyen az elsődleges.

Én magam is aktívan gyűjtök többféle régiséget, és ehhez a gyűjtőszenvedély megléte alapvető fontosságú. Hidd el, minden régiségkereskedő, aki vitte valamire, gyűjtő is egyben: a hosszú éves-évtizedes gyűjtögetés során bejöttek plusz darabok, illetve a gyűjteménybe nem illeszkedő darabok, és azokat kezdték kiárulni. Nyilván tisztában voltak az árakkal a kereskedés elkezdésétől kezdve, hiszen ők maguk is "piaci áron" jutottak hozzá gyűjteményük darabjaihoz.

A kezdő körök megtétele is hónapokat, akár éveket vett, vehetett igénybe, és csak ezt követően kezdtek el "olcsón venni - drágábban eladni".


Kezdetnek 2 dolgot tudok mondani:

Egyrészt szerezz be minél több katalógust, szakkönyvet, árverező ház kiadványt, stb, akár könyv, akár pdf formátumban.

Másrészt tartsd észben, hogy a nem katalogizálatlan dolgoknak sokkal esetlegesebb az ára, mint pl. a pénzeknek, vagy a kitüntetéseknek, amikről pontosan tudjuk, hogy hány darabot, miért és mikor adtak ki.


Üdv.:

polarbeer

2016. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Okes koszonom a válaszokat 😊
2016. márc. 25. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!