Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A rasszistáknak mi a véleménye...

A rasszistáknak mi a véleménye Radnóti Miklósról?

Figyelt kérdés

2016. márc. 18. 14:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
" A rasszistáknak", akik azért rasszisták, mert általánosítanak. Csakúgy, mint azok, akik az összes rasszistát ugyanolyannak tekintik.
2016. márc. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tehetséges költő volt, aki a hazájának tekintette Magyarországot, így semmi bajom nincs vele.
2016. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,hogy pont ma írod ki ezt a kérdést!Netán tananyag volt irodalom órán?A kérdésre válaszolva én tehetséges költőnek tartom,és a zsidó származása miatt nem ítélem meg.
2016. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1. Tudod úgy gondolom hogy az oldalt használják rasszisták is meg olyanok akik esetleg hallották egyesek véleményét Radnótiról, amúgy gondolom hogy lehetnek olyanok akik lenézik zsidó származása miatt, és lehetnek olyanok akik magyarként tekintenek rá, engem az érdekel hogy a többség hogy gondolja.

3. Nem most tanultam Radnótiról, csak mostanság olvastam valamit ami miatt ez a kérdés eszembe jutott.

2016. márc. 18. 19:04
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
A rasszista fogalommal nem árt tisztában lenni. Érdekes módon a zsidó, cigányok (stb.) népekkel ellenszenvező emberekre mondják, pedig zsidónál, cigánynál nagyobb rasszista nem kell. Ők képesek a leginkább gyűlölettel fordulni a fajtájukhoz nem tartozók felé.
2016. márc. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

A 2. válaszoló vagyok és én is tisztáznék egy-két dolgot.

Én magam nem tekintem rasszistának, mert nem a gyűlölet határozza meg az életem, de egyes nézeteim miatt sokan annak titulálnak, még az anyám szerint is "kicsit rasszista" vagyok. Hogy miért?

1. Szerintem vannak alapvető, úgymond általános különbségek a rasszok között. Szerintem egyértelmű, hogy intelligencia és kreativitás terén az europid és a mongolid rassz az erősebbek, míg a negrid rassz pedig inkább fizikális erő terén van fölényben. Gondoljunk csak, mit tanultunk történelemből: a fehérek és az ázsiaiak már réges-rég városokban éltek nagyjából civilizált életet, a hátuk mögött volt egy rakat találmány, míg a feketék még mindig törzsi viszonyok közt éldegéltek, de pont azért voltak jók rabszolgának, mert a fizikai erejük megfelelő volt hozzá (ellentétben a dél-amerikai indiánokkal, akik nem bírták a munkát)

2. Engem nagyon nem tetszik ez az ultraliberális világ. Jó példa erre mondjuk az Oscar gála körüli cécó. Mivel nem volt fekete jelölt, ezért az afroamerikaiak elkezdtek háborogni, hogy "ez mán rásszizmmus", mikor pont hogy az a rasszizmus, amit ők csinálnak. Miért lenne kötelező négert jelölni? Akkor mégis számít a bőrszín?

Sajnos nem csak a zsidók és cigányok rasszisták általában, hanem a feketék is. Sok-sok amerikai vígjáték ki is figurázza a mindenben rasszizmust látó rasszista feketéket (Tök állat, Jay és Néma Bob visszavág, Nemzetbiztonság Bt., stb.)

3. A zsidókat és a cigányokat sem utálom. A cigányoknak a "kultúrájuk" és a viselkedésük elítélendő. Ők egy tipikus vándornép, melyet István korában sem tűrtek meg az országban, és nem azért, mert rasszisták voltak, hanem mert a semmirekellő cigányok loptak, és szinte mindent! Náluk ez normális, és nagyon nehéz egy cigányból ezt kineveli, ha cigány-környezetben nő fel, akkor szinte lehetetlen. És ahogy már írták előttem, a cigányok bizony szinte kivétel nélkül rasszisták. Ahogy a zsidók is. Nekik van is egy nem túl hízelgő külön szavuk a nem zsidókra: gój. Az ortodox "hásszid" megvetik és gyűlölik a gójokat! És ezt nekik a Talmud írja elő!

Persze vannak normális feketék, cigányok és zsidók, velük semmi bajon nincs.


Radnóti, ahogy már írtam, magyarnak tekintette magát, tehetséges költő volt, én tisztelem őt!

2016. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%

"a cigányok bizony szinte kivétel nélkül rasszisták. Ahogy a zsidók is."


Tudod, pont attól rasszista valaki, h negatív jelzőkkel ruház fel egész népeket, etnikumokat. Mint ahogy most te csinálod.

2016. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

7


Jó akkor az vagyok, de ugye azt tudod, hogy a zsidóknál a rasszizmus tulajdonképpen vallási előírás? Ez tény.

2016. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%

"ugye azt tudod, hogy a zsidóknál a rasszizmus tulajdonképpen vallási előírás? Ez tény."


Ha tény, akkor bizonyítsd. És lehetőleg ne 3000 éves iratokból válogasd ki a neked tetsző részeket.

2016. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
9-es válaszoló, ne haragudj, de te egyedül vagy ilyen butus, vagy segít valaki? :) A helyett, hogy az előtted kommentelőtől követeled a bizonyítékot, javasolnám, hogy te olvass utának a dolognak, ha már véleményt alkottál. A zsidóknak külön szavuk van arra, hogy megkülönböztessék a nem közülük valót. GÓJ. Az ismereteid szegényesnek bizonyulnak, elég, ha annyit írsz be a google-ba, hogy zsidók véleménye a magyarokról, és néhány cikk, szent írásokból származó kivonat után döntsd el magad, kit illetsz a rasszista jelzővel.
2016. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!