Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok!...

Külföldön élő magyarok! Nektek milyen volt a költözés, nyelvtanulás, barátkozás stb?

Figyelt kérdés

2016. márc. 18. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a költözést mindig kalandnak fogom fel. Szeretek költözni (a pakolást, csomagolást nem), szeretem az új környezetet. A nyelvtanulás meg hát olyan amilyen. Kötelező. Ha már tudod a nyelvet, akkor csak bele kell rázódni. kezdtem egyszer úgy, hogy teljesen új volt a nyelv és eléggé lehetetlennek tűnt az elején. Még sem volt az. A barátkozás nekem nem megy túl könnyen, de nem is tartok igényt sok barátra viszont szerintem nehéz úgy, ha az ember a nyelvet sem beszéli rendesen. Persze magyarokkal ilyen probléma nincs.
2016. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem szeretek költözni, viszont relatíve igénytelen vagyok, így nem okozott különösebb stresszt, hogy csak lasan rendeztem be a lakást meg hozogattam ki a holmijaimat Magyarisztánból.


Nyelvtanulás csak szép lassan, nincs sok érzékem hozzá, de annyira azért megy, hogy a munkámat gond nélkül el tudjam végezni. Enélkül szinte lehetetlen munkát találni.


Barátok... Nos, egyrészt a hiányos nyelvismeret miatt akadnak nehézségek, másrészt meg igen válogatós vagyok ilyen téren - de ettől függetlenül az itteniek nagyon barátságosak, nyitottak, hamar befogadják az embert.

2016. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!