Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Interpals? (többi lent)

Interpals? (többi lent)

Figyelt kérdés

1.Töltsek fel magamról képet? Van valami hátránya vagy veszélye ha feltöltök? Illetve annak ha nem töltök fel van valami hátránya?


2.Ráírtam egy japán lányra annyit hogy: Hello. Nem írtam többet nem is kezdtem el zaklatni, erre letiltott. Miért? Ha nem akar velem beszélgetni akkor ne írjon vissza és ennyi. Maximum akkor kellett volna letiltania ha tovább irogatok neki, nem? (Ja egyébként lány vagyok és csak barátkozni akartam.)



2016. jan. 7. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Letiltott, mert kamus volt. Valami kamasz srác szórakozhatott, engem is átb*sztak ilyenek. évek óta nem csetelek emiatt, élőben ismerkedek. Amúgy nincs hátránya, tudtommal letölteni nem tudják a képedet, nincs letöltési funkció.
2016. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokan nem szeretik, ha csak annyit írsz, hogy "hello". Ha valami személyre szólót írsz, minimum a lányok fele visszaír. Gondolom ha töltesz fel képet, és jól nézel ki rajta, akkor többen is.
2016. jan. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Csatlakozom a második válaszolóhoz: ha levelezni szeretnél, akkor több kell egy "hello"-nál.


Én is fent voltam interpals-on (amíg volt időm levelezgetni), és sosem tudtam mit kezdeni az ilyen levelekkel.

Aztán azt láttam, hogy sokan mások is így éreznek, mert sokan kiírták az adatlapjukra, hogy "légyszi, ne csak annyit írj, hogy hello, mert akkor nem fogok rá válaszolni."


Tudod, ahhoz, hogy valakinek felkeltsd az érdeklődését, és akarjon veled barátkozni, az kell, hogy:

- írj magadról röviden egy bemutatkozást a levélbe is (pl. XY vagyok M.o-ról, szeretem ezt meg azt, tökre érdekel Japán stb)

- írj, hogy miért szeretnél vele levelezni (pl. láttam az adatlapodon, hogy te is szereted a macskákat)

- és tegyél fel kérdéseket! Nagyon fontos! Annyi ember nem követi a kommunikációnak ezt az elengedhetetlen szabályát, hogy nem is értem. Egy beszélgetés csak akkor tud továbbgördülni, ha mindkét fél kérdez egymástól.


Sokat leveleztem japánokkal is, íme még néhány tanács:

nagyon szeretnek beszélgetni a kajákról, meg hogy a levelezőtársuk országában milyen az élet, pl. milyen éppen az időjárás, mekkora lakásban élsz és kikkel, mit tanulsz a suliban / mit dolgozol, mennyi ideig tart eljutni suliba/munkába, mit lehet M.o-on csinálni szabadidőben stb.


Ha ezeket követed, sokkal könnyebben fogsz ott barátkozni.


A képpel kapcsolatban: szerintem ha felteszel magadról egy tök egyszerű képet, azzal nem jár kockázat.

Ha viszont nem teszel fel, tényleg kevesebb válasz várható. És nem feltétlenül azért, hogy jól nézel-e ki vagy nem. Egyszerűen az emberek szeretnek maguk elé képzelni egy arcot, mikor beszélnek valakivel. Ha az csak egy arctalan valaki, akkor kevésbé tud személyes kapcsolat kialakulni.

2016. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!