Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 0,5hektár búzaföldet le...

0,5hektár búzaföldet le lehetne kézzel aratni, mint ahogy régen csinálták?

Figyelt kérdés
mennyi időbe tellne

2016. márc. 22. 08:27
 1/8 Titusztitusz ***** válasza:
37%
Attol függ a dolog, hogy egyedül akarnád-e csinálni az aratást, vagy több személy bevonásával...És hogy mennyi időt szánnál/szánnálnátok a tevékenységre egy nap...Azért nem mindegy az, hogy napi három órában szeretnél-e aratni, avagy mondjuk tízben...Szóval a kérdésedben rengeteg a bizonytalansági tényező...Ennyi infóbol még megbecsülni sem lehet a szükséges időt...
2016. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel 1 kh (katasztrális hold) = 0,5755 ha és
2016. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

bocsánat, folytatom:

1 magyar hold = 0,4316ha,

ennél nagyobb gabonaföldet is kézzel arattak anno.

.

Az, hogy mennyi idő kell, az aratótól függ.

2016. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyedül. Napi 3 órát simán, olykor egész napot. Maga az aratás, nemhiszem, hogy annyira sok idő lenne, a cséplés már annál inkább.
2016. márc. 22. 10:42
 5/8 Titusztitusz ***** válasza:
Hát...Ez esetben szerintem kicsit soká fog tartani a dolog...Ha mondjuk kint leszel a búzaföldön napi 8 órát mondjuk, és átlagos tempóban fogol kaszálni, valszeg eltart majd a dolog kb. 8-10 napig...Legalábbis az én becslésem szerint...De ez csak a sima kaszálás...A többi munkát nemis számítom most hozzá...(Én egy napi kaszálás adagot kb. 500-600 m2-re számítottam, ez valszeg reális érték lehet egy napra...)
2016. márc. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az aratás még a "könnyebbik" fele a dolognak, az oké, elmegy. A cséplés viszont elég komoly, szemenként összeszedni másfél tonna búzát:O Az tuti időigényes!
2016. márc. 22. 13:13
 7/8 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Így van kérdező...Az aratás még mindig a dolgok könnyebbik része...De a kévék egybegyüjtése, behordása, cséplése az már egyedül gyakorlatilag megoldhatatlan dolog...EZEKHEZ a dolgokhoz már mindenképpen sok embert kell mozgósítanod...Fél hektár esetében, rajtad kívül még szükséges volna legalább 5-6 ember arra, hogy záros határidőn belül végezzetek mindennel...Fél hektár búzaföld az mindenképpen sok egy embernek...(De ha beszélnél mondjuk egy kombájnossal, az alighanem egy háromnegyedórán belül végezne az egész tábláddal, és a learatott búzát csak leöntené az udvarodra aztán ennyi...Próbálj meg inkább ezirányban elmozdulni a téma kapcsán...)
2016. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor marad a kombájn! :D
2016. márc. 22. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!