Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! Ezt a pár mondatot kéne...

Üdv! Ezt a pár mondatot kéne lefordítani magyarról németre:Segítettem anyukámnak a porszívózásban. Láttunk egy jó filmet a moziban. Beszéltem a barátommal telefonon. Apukám 10 órát dolgozott tegnap.2015-ben Budapesten laktunk. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Kezdő németes vagyok ( 1 hete kezdtem ) és ezeket a mondatokat kéne nekem lefordítani németre. Tudnátok légy szíves segíteni? Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

2016. márc. 23. 22:29
 1/1 Rick Mave ***** válasza:

Na jó, kivételesen... (ugyanis elvből nem szoktam mások házi feladatát megcsinálni. De egy kezdőnek, aki az első héten ilyen feladatot kap, annak illik segíteni. A tanár úgy tűnik teljesen újraértelmezte a "gyorstalpaló tanfolyam" kifejezést). Tehát:


>> Ich habe meiner Mutter beim Staubsaugen geholfen. Wir haben im Kino einen guten Film gesehen. Ich habe mit meinem Freund telefoniert. Mein Vater hat gestern 10 Stunden gearbeitet. 2015 haben wir in Budapest gewohnt.


Vigyázat, nem csapdába esni az évvel! A magyarral és az angollal ellentétben a németben nem lehet a "-ban,-ben"-t az évhez kapcsolni, tehát nincs olyan, hogy "in 2015". Vagy "2015", vagy pedig "im Jahr 2015".

2016. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!