Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írtatok már hosszabb története...

Írtatok már hosszabb történeteket? Hány oldalast? Miről szól? Kiadnák könyvként?

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam egy rövid kis mesét, 8 barátról szól, akik szeretnek nyomozóskodni, egyszer pedig adódik egy nagy ügy, amit csak ők tudnak megoldani. Mindezt úgy írtam le, hogy az egyik barát, a nyolcból, mesélte el.:)
2016. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kiadóban dolgozom, könyvem még nem jelent meg. Magánkiadásban bármit kiadhatsz (ha a tartalma nem sért törvényt). Csak jó sok pénzed legyen.

Kiadó nem vesz meg könyvet, legfeljebb már befutott, sikeres „házi” szerződtől.

Ha a kiadás költséget megfizeted, akkor bármi megjelenhet.

Hagyományos metódust követve 300 ezer forint a legkevesebb, amit költened kell rá, a haszon reménye nélkül.

Léteznek alternatív megoldások, de ott is te fizetsz.

2016. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már volt ilyen kérdésem, hogy mit kell tennem, hogy író lehessek, azt írták, hogy csak írok egy jó könyvet és kész. Hát én gondoltam, hogy közel sem lesz az ilyen egyszerű.:)
2016. márc. 27. 11:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A dolog egyik feles sem egyszerű. Jó könyvet sem tud írni akárki. A sikeresség pedig megint egy másik dolog.

Nem tudom, Passuth pl. mennyire eladható. Jó könyvei vannak, de nehezen befogadhatóak.

Ami könnyű, az az, hogy nem kell semmiféle hatóságnak, követelménynek megfelelni. Nincs engedélyeztetési eljárás, nincs cenzúra. Legfeljebb annyi történhet, hogy ha kiadóba viszed, nem adja hozzá a nevét.

De ha nyomdakész pdf-et tudsz készíteni/készíttettetni valakivel a belívről és borítóról, akkor kiadó sem kell. Mehet a nyomdába a pénzeddel.

A bolti eladással van baj, mert csak bizományosi értékesítésben veszik be. Nem fizet, csak az után, amit elad. És az eladási árból legalább 30-40%-ot levesz magának.

Az alternatív megoldásokban az a jó, hogy akár 5-10 példányt is rendelhetsz digitális nyomtatással, s csak azt fizeted ki.

2016. márc. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, hát nagyon szépen köszönöm ezt az információt!:) azért várok még kicsit, hogy írnak-e mások, a történeteikről. Nagyon köszönöm!!:)))
2016. márc. 27. 13:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha megkerülöd a kiadót akkor nincs ISB szám. E nélkül viszont legálisan nem lehet értékesíteni.
2016. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Csicsky ***** válasza:

Hosszabb történetet még nem írtam. A leghosszabb, amit írtam az 5 oldalt tesz ki. Novellákat, szatirikus humoreszkeket, gyerekmeséket szoktam írogatni. Van már egy könyvre való belőlük, de nincsenek kiadva. Az egyik gyerekmesém (A kis görbringa története):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Ami a könyvkiadást illeti, kiadhatod esetleg e-book formátumban is (elektronikus, letölthető forma).


Amúgy ne hidd azt, hogy attól vagy jó író, ha minél hosszabb történeteket tudsz írni. Ez nem így működik (a rövidtávfutót se szokták a maratonihoz hasonlítani). Vegyük például Örkény István egyperces novelláit. Ezek ugyanolyan értékkel bírnak, mint bármilyen más irodalmi mű:


[link]

2016. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Írtam egy mesét, egy kisfiúról szól, akinek nagyon élénk a fantáziája. Egyszer a nővére bajba kerül, és a kisfiú ( Jancsi) megmenti a nővérét a képzelet erejével, sőt később még magával a képzelettel is találkozik. Ez a kis mese két A4-es lapot foglal el.:)
2016. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az első és utolsó válaszoló meséjét is meghallgatnám privátban, vagy akár itt is.:) Én most is írok egy történetet, egyelőre 60 A4-es oldalnál tartok. Ha nem baj nem írom le:)
2016. márc. 28. 13:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de az enyém elég hosszú, és nem szeretném most leírni;) #1-es voltam
2016. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!