Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért csak a (ly), (ty) -t...

Miért csak a (ly), (ty) -t miért nem tanítják?

Figyelt kérdés
Az iskolában azt tanítják, hogy egy olyan betű van, amivel csak egy szó kezdődik és ez az ly vagyis a lyuk.
2010. ápr. 4. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
És most ezzel mi a bajod? Mit kéne a ty-ről tanítani?
2010. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hogy ty-vel is csak egy szó kezdődik
2010. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tényleg csak a tyúk (illetve a tyúkkal kezdődő szavak) kezdődnek ty-vel? :O
2010. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert az ly betűvel kezdődő szót azaz a lyuk szót nem azért tanítják, mert érdekes, hogy ez az egyetlen ly-el kezdődő szó, hanem azért, hogy a diákok ne essenek abba a hibába, hogy más j betűvel kezdődő szavakat ly-el írjanak, és fordítva.
2010. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak a "tyúkos" szavak kezdődnek ty-vel??? o.o Még sosem gondolkoztam el ezen, habár nekem nem is tanítottak olyasmit, hogy csak a "ly" ilyen...

Hát bennem egy világ dőlt össsze, egész tyúsvétkor ezen fogok gondolkozni.

2010. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Erre a válasz szerintem az, hogy az "ly" keverhető a pontos "j"-vel, ezért valami egyszerűvel és megjegyezhetővel tesznek különbséget. A "ty" betűs szavakat meg annyira nem lehet összetéveszteni.
2010. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tehát! Én nem azt mondtam, hogy azért tanítják, hogy j / ly szabály, hanem azt mondja a tanár, hogy egy olyan betűnk van amivel csak egy szó kezdődik, és ez a ly - lyuk.
2010. ápr. 4. 23:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem ilyet sose tanítottak, sehol. Valószínűleg akkor a te tanárod a tudatlan.
2010. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tehát! A tanárok, azért tanítják így, hogy a gyerek ne tévessze össze a pontos "j"-vel. A "ty" betűre meg nem mondják azt, hogy csak egy szó van ami "ty"-vel kezdődik, mert azt alapból tudod. Szóval itt nem azon van a hangsúly, hogy csak egy olyan szó van...hanem az "ly"-n. Nem tudom érthetően fogalmaztam-e.
2010. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lyeány szó is elyjel kezdődik.Az ely-et régen a magyarok is másképp ejtették,mint a jét.A finn nyelvben még megvan ez a kétféle kiejtés.Szándékosan írtam elyt,mert az egy rohadt nagy tévedés ,hogy a betű neve:elipszilon vagy elipszilonos jé. az ábécében gy ejtjük "...í,jé ká,el ely em ...Talán a tyű,mint indulatszó is az,de egyébként igazad van.Tyével is csak egy kezdődik.Dzével meg egy se,leszámítva a Dzurják vezetéknevű egykori labdarúgót.
2011. ápr. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!