Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kikről szól Mark Twain amerika...

Kikről szól Mark Twain amerikai író a Koldus és királyfi című regénye? Mikor és hol játszódik az izgalmas történet?

Figyelt kérdés
Fontos lenne! Nekünk ez nem kötelező olvasmány, tehát nem azért kérdezem mert lusta vagyok elolvasni. Egy versenyre készülök és konkrétan sehol sem találtam a neten a választ. Kérlek csak olyanok válaszoljanak akik tényleg a választ írják!

2016. márc. 31. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A Tudor-kor világát kelti életre a Koldus és királyfi - korrajzát és történelmi hátterét tekintve többé-kevésbé hitelesen, bár maga a történet anekdotikus fikció. Az eredetileg 1882-ben megjelent regény a maga korában szatírának számított, aztán elérte több, hasonló szándékú remekmű sorsa: gyerekkönyv lett belőle. A romantikus történet értelmében VI. Edward - még királyfiként - ruhát és sorsot cserél egy londoni koldus-tolvaj család sarjával, és így megismerkedik a nyomorúsággal, népe elesettjeinek szenvedéseivel.
2016. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]



"Egy versenyre készülök és konkrétan sehol sem találtam a neten a választ."


Ne készülj! Ennyi IQ-val,csak körbe röhögnek.

2016. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!