Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem kapnak az állatkínzó...

Miért nem kapnak az állatkínzók nagyobb büntetést?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy ha valaki feldarabol/lelő/megfojt/éheztet egy állatot, akkor miért van az, hogy maximum fizetnie kell egy keveset, de általában idáig sem jut el a dolog. Vagy pl. ha videófelvétel is készül arról, ahogy egy meccsen a játékos szánt szándékkal belerúg egy kutyába őt miért nem veszik elő és kérik számon?

Tudom, hogy a lopás bűn, de a tolvajok nagyobb büntetést kapnak, mint az állatkínzók. Ez csak szerintem nem helyes? Hogy lehetne változást elérni?

16/l


2016. ápr. 4. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Az a szerencse, hogy minden mas rendben van az orszagban, csak azok a franya allatkinzok, na azokat kene forro szurokba martani.


Valtozast ugy lehetne elerni, ha nem tartana minden masodik ember kutyat/macskat/bebikrokodilt.

2016. ápr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok probléma van az országban. Erről napi szinten hallani a médiában. De az állatvédelem talán nem fontos?
2016. ápr. 4. 22:53
 3/10 anonim ***** válasza:
De, fontos, csak per pillanat huszadrangu. Nyilvan se gyereked, se betegseged, se barmifele felelosseged mas ember irant nincs, hogy a kutyuskak-cicuskak jobban foglalkoztatnak, mint az embertarsaid.
2016. ápr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg nincs még gyerekem, de azt nem mondanám, hogy az embertársaim nem érdekelnek. Tudom, hogy rengeteg probléma van a világban, de sok ember nem képes elfogadni, hogy az állatok is ugyanannyira fontosak, mint az emberek. Ők nem ölnek, nem lopnak, csalnak, hazudnak. De látom, itt csak én gondolom így.
2016. ápr. 5. 06:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon tisztelem az álláspontodat, csak nem értem.

Miért olyan nagy bűn, ha egy meccsen egy játékos belerúg egy kutyába? És az miért nem bűn, hogy a sertéseket ezerszám hajtják a vágóhídra és horrorfilmbe illő körülmények közt lemészárolják őket az élelmiszeripar számára.

A kutya megmarad, és kutya baja nem lesz, a disznók meg kiszenvednek...

Ez utóbbi miért megbocsátható szerinted?

2016. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem, én ezt sem értem meg. Csak felhoztam egy példát, amit mi nap hallottam. A komolyabb büntetést az állatokon való kísérletekre is értem és ha szőrükért, bőrükért ölik őket meg. Sőt mivel vega vagyok, így ezt sem értem meg. A kérdés arra vonatkozik, hogy mikor fog a kormány szigorítani ha fog egyáltalán..
2016. ápr. 5. 13:27
 7/10 anonim ***** válasza:
ja, tehat azert mert te vega vagy, azert szigoritsanak. persze. sot, tiltsak be a husevest, mert _neked_ nem tetszik.
2016. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, én ezt sem értem meg. Csak felhoztam egy példát, amit mi nap hallottam. A komolyabb büntetést az állatokon való kísérletekre is értem és ha szőrükért, bőrükért ölik őket meg. Sőt mivel vega vagyok, így ezt sem értem meg. A kérdés arra vonatkozik, hogy mikor fog a kormány szigorítani ha fog egyáltalán..
2016. ápr. 5. 14:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kétszer ment el. Éd megint félre értettetek. A húsevés emberi szükséglet és tudom hogy nem számít állatkínzásnak. Csak az előző válaszolónak írtam, hogy én nem csak a kutyarúgást tartom rossznak, hanem ezen kívül rengeteg eszközzel lehet egy állatot bántani. Egy szóval se mondtam, hogy tiltsák be a húsevést! De a kísérletezést, a rossz körülmények között tartást(legyen az haszonállat, vagy kedveltetésből tartott) vagy épp azt, ha valaki élvezi egy szerencsétlen állat szenvedéseit, ezek miért nem fontosak? Ezzel mikor akar bárki törődni. Remélem erre egyszer a jövőben kapok majd választ.
2016. ápr. 5. 16:03
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Mert itt minden a bűnözőket védi. Aki embert öl, az is megússza pár évvel, az állatkínzók még csak el se jutnak a börtönig. Szánalmas ez az egész ország úgy ahogy van.
2016. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!