Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne csökkenteni az...

Hogyan lehetne csökkenteni az autó biztosítást angliában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angliában élek, és szeretnék autót vásárolni de piszok drága a biztosítás. Azt tudom, hogy van 1-2 módszer amivel kicsit lejjebb lehet venni az összegen, de konkrét dolgokra lennék kíváncsi, hogy hogyan. (pl melyik kérdés számít sokat melyik kevésbé) A másik dolog ami érdekelne, hogy mivel viszonylag friss a jogsim és 22 vagyok tudom hogy idővel olcsóbb lesz a biztosítás, de az az idő is beleszámít amikor nincs autóm ? vagy kell legyen a nevemen autó ? Válaszokat köszönöm.

2016. ápr. 10. 14:44
 1/1 anonim válasza:
25 év alatt no claim bonus nélkül drága lesz sajnos. No claim bonusod ami nagyban leviszi az összeget úgy lesz ha neveden van autó és biztosítva van. Tehát vagy vársz autó nélkül 25 éves korodig de no claim nélkül magában az sem segít sokat vagy pedig kis teljesítményű autót nézel aminek a statisztikái jók. Egy tipikus boyracer autó mint a négyes golf vagy civicek drágábbak lesznek mert statisztika szerint több baleset van velük. Ezen kívül számít a szakmád pl egy programozó szerintük kevesebb balesetet csinál mint egy gépbeállító. Itt sem és sehol sem éri meg hazudni ugyanis olcsóbb lesz a biztosításod viszont amint baleseted lesz leellenőrizhetik hogy valós adatokat adtál e meg és ha nem akkor nem él a biztosítás szóval mélyen zsebbe nyúlós történet. Lakóhely is nagyban segíthet vagy ronthat a helyzeten valamint a tíz évnél fiatalabb autókra olcsóbb a biztosítás. Az is számot hol tárolod az autót nap közben valamint éjszaka és természetesen az se mindegy van-e benne riasztó vagy más biztonsági eszköz pl némely komolyabb kormány zárakat hivatalosan elfogad a biztosító. Kaphatsz olcsóbb biztosítást ha bele egyezel abba hogy nyomkövető dobozt szereljenek bele az autódba de azzal mindent mérnek és ha csak nem tojást teszel a gáz pedál alá akkor amint elvégzi az első adatok összesítését az is drágulni fog viszont minden lépésed figyelik szóval azt én személy szerint akkor sem raknám az autóba ha lefelezné a biztosítást. Ha megengedheted magadnak akkor fizesd ki egyben mert azzal kB 2-300fontot nyersz egy év alatt. Példaképp nekem 23 évesen egy 300font értékű 96os golfra több mint ezer font volt a biztosítás(ami csak akkor fizetett volna ha kigyullad vagy ellopják) egy évben de havonta fizettem 89fontot. Jelenleg egy 2005ös 1.6os civic-re 911 egy évre. Októberben jár le akkor leszek 25 plusz lesz egy év(golfnál buktam a no claimem mert nem tudták atvenni mivel nem volt egy teljes év) no claimem így várhatóan lemegy 4-500ra éves szinten de cserélni szeretném type-r-re szóval azzal kB 900font lesz éves szinten.
2016. ápr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!