Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogy tudnám...

Mit tegyek? Hogy tudnám helyrehozni az életem?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek... 17 éves vagyok és nost szeptemberben töltöm a 18-at amit várhatóan az utcán töltök már. Hosszú előzménye van, de röviden: Apám 3 éves koromban elhagyott minket(engem, anyám, bátyám), anyám pedig nevelőszülőkhöz adott inkább. Ahol 10 évig vertek, ahol tönkre tették az életem. Óvodás korom óta nekem kellett minden fájdalmam megoldanom, minden gondom elintézni, sose voltak szüleim akik szerettek volna. Senkinem nem mondhattam hogy anya, apa. És nekem se mondta senki hogy szeretlek. Egyedül kellett felnőjek. Aztán anyám kihozott onnan, de a nevelőapám borzalmas dolgolat tett anyám szintém elkezdett bántani a nevelőapámmal együtt(lelkileg, de parszor fizikailag is) és aztán kiraktak az utcára. Gyerekotthonba kerültem, ahonnam apámhoz. Aztán ő is megmondta hogy nem vagyok neki semmi csak egx veszteséges befektetés, és ahogy a bátyám kirakta engem is kitesz ha elmultam 18. A helyzet romlik egyfolytában és már nem bírom! :'(, nem tettem rosszat senkibel, soha, sőt! Mégis mióta az eszem tudom szenvedek, most pedig darabokban az egész életem. És félek, fáj, nem tudom mit tegyek, hogy mihez van ilyenkor jogom és mikor nem. Szeretnék végre boldog lenni, de olyan mintha sose lehetne ez meg nekem... Mit tegyek? Nem tudom már mihez kezdjek...mehprobaltam kedves lenni és olyanolat megtettem amiket az ismert velem ehykorúak sose tették volna. Csakhogy végre ne legyen ez...de hiába. És tudom mi vár rá...és tehetetlen vagyok. :(

2016. ápr. 16. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány vagy? Megértem a helyzeted tűzz ki magadnak egy célt pl ha fiu vagy akkor kezd el edzeni vagy ha edzel ne hagyd abba valamivel tereld el a figyelmedet a bajtol legyen onbizalmad ha szeretnél beszélgetni akkor irj bátran:)
2016. ápr. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez nehéznek tűnik, de kezdd el szeretni magadat. Komolyan. Ez az első lépés. Nem arról van szó, hogy legyünk egoisták, önzők, hanem valódi szeretetről. Figyelj oda magadra, arra, hogy milyen helyzetekben mit érzel? Miért érzed azt? El tudod-e engedni a régi sérelmeket?

Próbálj meg lazítani.

Az edzés is jó, mert kiváló feszültséglevezető - de azért emellett mindenképpen legyünk magunkkal tisztában.


Feltételezem, hogy szükséged lesz egy munkahelyre, nem tudom, hogy lesz-e hol lakj. Amennyiben nem lesz, akkor keress állami támogatást, illetve vannak olyan cégek, ahol szállást is kap a dolgozó. Meló mellett érdemes nyelvet tanulnod, illetve később tanfolyamokra menni, hogy tudj munkát váltani, ne ragadj le, ha változtatni szeretnél.


Lelkierőre van most szükséged.


Úgy állnék az életemhez a helyedben, hogy megszabadulok olyan emberektől, akiknek addig ki voltam szolgáltatva, de 18 éves koromtól tiszta lappal indulnék (persze, ez fejben dől el, nem szükséges a 18 éves korhoz kötni).


Mindenképpen hasznos lenne, ha túl tudnád magadat tenni a korábbi tapasztalataidon és bíznál abban, hogy fel tudsz szabadulni.


Sok sikert kívánok!

2016. ápr. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Fiú vagyok. Nyelvet már tanulok, kettőt: török, angol. Diákmunkaval probalkoztam. De egyfolytaban felhozzak bennem...nem tudom elfelejteni.
2016. ápr. 16. 08:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem elfelejteni, hanem elengedni volna jó. Túltenni magadat. Bocsáss meg az embereknek, a múlttal kapcsolatban pedig érdemes tudatosítani, hogy az már elmúlt. Zárd le. Úgyis lesz mivel elfoglalnod magadat. Az jó, hogy tanulsz nyelveket. Manapság vannak sokan 18 éves koruk után is, akik számíthatnak a szülők segítségére, de ez egyáltalán nincs így minden esetben, sőt. Neked kicsit hamarabb kell megtanulnod az önállóságot, mint sokaknak, de szerintem ez előnyödre is válhat!

Biztosan vannak, akik tudnak neked segíteni, barátok például, de ha nincsenek, akkor fordulj családsegítőhöz, ott is tudnak ajánlani "okosságokat".

2016. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tedd el a rossz emlékeket lelked félreeső zugába. A saját életedet kell élned.( Nem mindenkinek van támogató családja,nem vagy egyedül ezzel. )
2016. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg keress egy olyan idős embert, aki befogadna és cserébe ellátnád, persze becsületesen.
2016. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szeretnék egy olyan idézetet ide írni ami nekem az ilyen helyzetekben rohadt sokat segített ! "Kit érdekel hogy honnan jössz ha mégsem állsz fel"
2016. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!