Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki lever vagy leejt...

Ha valaki lever vagy leejt valamit a tescoba akkor ki kell fiztni? Es ha nem fizeti ki? Történt valakivel ilyen mostanában?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 18. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Hát ha nem veszik észre hogy te voltál még szerencséd, bár az ilyen boltok be vannak kamerázva és rögzitik a sorokat, Igy lesz fogalmuk hogy milyen karakter lehetett. Van biztonsági szolgálat, joguk van arra hogy kifizettessék veled, mert saját hibádból követted el, az meg nem fogja érdekelni őket hogy csak fordultál és lesúroltad a táskáddal. ugyanúgy "anyagi kárt okoztál. Bár boltja válogatja. Én már láttam olyat cba-ba hogy a nő levert valamit, kamerán visszanézték és kifele megállitották
2016. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
látta az eladó és nem szólt semmit
2016. ápr. 18. 21:46
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Mellesleg az ilyen helyen dolgozók egy része annyira leszarják h mi történik, vagy sok munkát kapnak és nincs idejük ilyenekkel foglalkozni
2016. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, a 45%-os honnan veszi az infóit, de erős kétségeim vannak. Csak azért nem vagyok biztos abban, hogy téved, mert sok törvény változott az évek alatt.

Létezik olyan, hogy káló. Ez egy keret az óhatatlan veszteségekre. Ennek terhére mennek az ilyen dolgok.

Ha véletlenül törsz, akkor nem fizettetik meg. Bele kell férnie ebbe a keretbe.

Természetesen ki kell fizetni, s feljelentés is kíséri a szándékos rongálást.

Ha leejtesz egy üveg pezsgőt, akkor ügyetlen vagy. Feltakarítják, s kész. De ha ugyanezt földhöz vágod, akkor bizony nem csak kifizetned kell, hanem majd a rendőrségen is lehet magyarázkodni.


Szóval nyugi, ha előfordul veled ilyen bénázásból eredő törés, nem fogják kifizettetni.

2016. ápr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
megkérdeztem közben valakit és mondta hogy benne van a bolt költségvetésében, szóval azért nem szóltak. Köszi az értelmeset az utolsónak :)
2016. ápr. 19. 08:31
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

5. Honnan tudod, hogy én nem dolgoztam már ilyen helyen ? Amit Irtam, saját tapasztalatból Irtam, de lehetnek kétségeid, egész nyugodtan. hm..

nem értem, ha adott egy kérdés, miért kell egy másik válaszolót leminősiteni, személyeskedni ?. Na, a legtöbb kérdésre pont ezek miatt nem válaszolok normálisan.Nyugodtan lelehet pontozni..

2016. ápr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy dolgoztál ilyen helyen, s azt is tudom, hogy a boltok és a vendéglátóhelyek gyakran saját szájuk íze szerint értelmezik a törvényeket és a rendeleteket.
2016. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Amit te Saját íznek nevezel, azt nevezik Házirendnek.
2016. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A házirend nem írhatja felül a törvényt. Egy pl. Netes rendelés esetén 14 napig el lehet állni a vásárlástól. A törvény szerint akkor is, ha személyesen veszed át a boltban.

Sok üzlet pedig megtagadja, mondván, csak kiszállításnál van ez így. A boltban volt lehetőséged megnézni átvétel előtt.

A te házirended is ilyen jogsértő lehet.


Egyébiránt egyes boltok eltérhetnek a törvényi kötelezettségtől, de csak a vevő javára. Pl. ha valamire egy év garancia jár, nem csökkentheti fél évre, de adhat maga akár öt évet is.

2016. ápr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
visza mentem megkérdeztem az eladót, azt mondta nem kell fizetni.
2016. ápr. 22. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!