Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok képes rajzolni?

Miért nem vagyok képes rajzolni?

Figyelt kérdés

Megvan hozzá a tehetségem, nagyon jól rajzolok, de egyszerűen alig tudom magamat rávenni, hogy alkossak valamit. Már rajzórán sem. Nem is tudom, mikor fejeztem be legutóbb egy festményt. Ha valamibe belekezdek, egy idő után már nem tudom folytatni, folytogató érzés kap el és csak úgy otthagyom a befejezetlen munkát az asztalon, de soha nem fejezem be.

Hogyan segíthetek ezen? Érzem, hogy festeni szeretnék, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Mit tegyek? Kérlek segítsetek!

15/L



2016. ápr. 22. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen ez a művészet, szenvedés mindig:) Ha festeni akarsz akkor talán próbálj ki valami "gyorsabb" stílust. Nagyobb papír/vászon, nagy ecsetek, gesztusokkal felvinni a festéket. Nézd meg mondjuk a Reigl Judit festményeit. Talán, ha nem "szöszmögős" dolgot csinálsz, akkor kevesebb a valószínűsége, hogy megunod.

Vagy próbálj ki más médiumot (egy ideig), mondjuk fotózz vagy videózz! Abban az a jó, hogy azonnal van végeredmény, és közben ugyanúgy gyakorolhatod a komponálást. Esetleg magad hozhatod létre a beállításokat is.

2016. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Te is ilyen vagy? Pacsit! :D

Komolyra fordítva a szót, a rajztanárom már egyszer leordította a fejem, hogy ha nem vagyok képes semmit sem csinálni, akkor megbuktat. Én erre nem válaszoltam semmit, év végén dicséretet kaptam a tárgyából... Ennyit a kiabálásról, és igen fotózz, videózz, kicsit kapcsolj ki a rajzmódból, rendezd a gondolataidat, fess kézzel, ha nagyon akarsz rajzolni, igen kézzel, mert akkor nagyon gyorsan és szépet tudsz alkotni. Csak nyomkodj mindenféle színt a papírra, és dolgozd el úgy, hogy a színek keveredjenek, egyszerű, kikapcsol, gyors és nem mellesleg szép is lesz, ha olaj festékkel csinálod, és nem várod meg még megszárad, hanem még nedvesen karcolsz bele mintákat. Na, jó a végére belezavarodtam, bocsi, hosszú nap... :D Jó szórakozást!

2016. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :D

Kipróbálom az ötleteket, hátha sikerélményem lesz tőle:D Második, neked is idegbeteg rajztanárod van? :"D

2016. jún. 27. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!