Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A magyarok a sumérok leszármaz...

A magyarok a sumérok leszármazottai?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 23. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem, a pápuáké, csak ezt eltitkolja a háttérhatalom!!4
2016. ápr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Már miért lennének a sumerek(!) leszármazottai és/vagy milyen értelemben?

Kulturálisan mondhatjuk, hogy a nyugati civilizációban szegről-végről mindenki leszármazottja a sumereknek.. de etnikailag és nyelvileg nyilvánvalóan közük nincsen senkihez.

2016. ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ebben beszél a sumérokról azt hiszem Badiny Jós Ferenc, de nagyon sok mindent mond (mi-mivel stb) felmerült (nem támogatta) az egyiptomi magyarság eredetét, én nem követem. Ez ehhez kapcsoolódik, ezt megmutatom: https://www.youtube.com/watch?v=Dx8VCUNu3vU Én tudok jobb történészt mert ez sok mindent állít (jégkorszaki magyar leletek meg hasonló) amúgy megvettem egy könyvét 18 ezer forintért. Nem mindenhol árulják. Én abban hiszek (de sok másban is) hogy valahol mezopotámiában egy seregnyi ember (20-32 ezer fő) végigment egy folyóágazáson, és több országon is keresztülment (törökország, arábia, kelet-európai országok stb.) indiába is elmehettek talán, aztán bizonyos hogy a rómaiakkal harcoltak miután, nagyon hosszú idő múlva, eljutottak közép-nyugat európába. A kárpát medencei történet nem biztos egyáltalán, mert azt sokan támadják, hogy ez történt (van egy olyan könyv hogy a kárpát-medence ősi kincsei, azt akarom majd megvenni) abban vannak régészeti leletek, stb. leírva. Van latin-magyar azonosság, görög-magyar (!) azonosság is amit hisz nagyon kevés ember, van a jól ismert hun-magyar, avar-magyar, sumér-magyar, ilyenek. Egy olyan könyvet ismerek ami sok példányszámú, azt ajánlom: Leo Oppenheim az Ókori Mezopotámia. De mivel a magyar nép bizonyosan régi, mezopotán nép is nagyon régi, (történelmi tények) 5-6 ezer éves, (valószínű hogy több, sokkal több) ezt senki nem féli állítani. Az etruszkok is 10 ezer évesek (ez már nem tény) stb. A magyaroknál (az igazi magyar nép) kb. kr. e. 2000-től az igazi magyarok, ebben hiszek, tehát már akkor kialakultak, mikor egységes államok voltak, (ez már kr. e. 4000-ben kialakult) akkor lehet látni hogy kevés a magyar rovásírás, van egy lelet anozban ami kr. e. 800-ból származik (a legkésőbbi leletek) lehet látni hogy a magyarok nem használtak rovásírást, beszéltek, de nem írtak, soha nem írtak, (van nyelvünk ami ősi, azzért) legalábbis addig nem amíg valaki meg nem tanította. Így ez a rovásírás 200 évet csúszik, szóval hamisítvány, a legtöbb hamisítvány, ilyen nem volt, kr. e. 1000-ben már biztos hogy írt az a vándorló nép ami - nem magyar - több országon átkelt. Biztos foszló egyiptomi cukornád-papírra, vagy kínai papírra, ami tönkremegy (az valószínű) mert nem kőre írnak, kereskedtek, mozogtak, ez (a papír) kellett nekik. A római írást a latint meg a nagy kiterjedésű római uralom alatt (ami perzsiáig is terjedt) biztosan átvették. Ha kr e. 400-ban már itt voltak. Római birodalom (kr. e. 475)
2016. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"amúgy megvettem egy könyvét 18 ezer forintért"


Na ezért éri meg baromságokat összehordani. Mert vannak olyanok, akik ennyiért is megveszik.


Én most dolgozom az új könyvemen, amely a perui indiánok és az ősmagyarok Kr. előtt 3400-2800 közötti szoros kapcsolatát tárgyalja. Történelmi tényekkel, írásos(!) bizonyítékokkal, korabeli feljegyzésekkel, sok-sok színes képpel. Az ára valahol 18000 és 21000 forint között lesz, ha érdekel, privátban nálam elő lehet jegyezni!

2016. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az elméletem:

Magyarok egy pár családnyi lovas nép: "Szép ez a Mezopotámia, de kicsit zűrös és mindenki ostromolja/támadja a várost. Túl meleg van. A lovak, ökrök jók azokat elvisszük." Északra vándorolnak és összefutnak a Szkítákkal. "Na! Itt lehet legeltetni a lovakat, ökröket. Lehet újabb helyeken legeltetni. Micsoda? Be kell olvadnunk?! Egy hordában kell fosztogatnunk Európát?! A fenébe is! Menjünk nyugatra!" Kárpát-medence:" Na! Itt lehet legeltetni meg földet is művelni. Letelepszünk."

2017. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: ez megfelelően ironikus lett :)
2017. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első:

Nyelvileg nincs közünk a sumérokhoz?! Nem tudom 100%-ig bizonyítani, de részben néhány szó biztos hogy onnan származik vagy kicsit átalakult.


István, Úr, , urunk, hal, hall, ispán, isten, istápol, rajta, harag, harap, haramia, makréla, makrancos, seprű, tepsi, krém, kapa, kasza, kell, kelet, kelme, érdes, semmi, anyu, annyi, urna, ez, ezer, zűr, zaj, zavar, rés, rész, reped, per, áspis, ánizs, zsálya, malac, marha, hahota, hórihorgas, summa, sugall, sudár. (jó, van amelyiket nem sokat használjuk vagy sose)


Lehet még sok szó hangutánzószó lett pl. miáú, aú, jaj, hej, ejnye

2017. febr. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó szavunk a törököktől származik, tehát a törököktől IS származunk? Egy csomó szavunk a németből származik. Akkor ráadásul még az ő leszármazottaik is vagyunk? Soroljam még?
2017. febr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem. Csak a nyelvről van szó. Hogy szerintem átvettünk szavakat, főleg amit a sumérok neveztek el, mert ők találták fel (pl. a hatos szám és a hatos számrendszer, tégla, kőfejtés, faragás). Aztán alakítottak más törzsek (lovas népek pl. szkíták) nyelve. Ezek utána még változhattak, eltűntek, megváltozhatott a jelentésük vagy ahogy írtam sok hangutánzó szó lett.

Nincs erre se bizonyítékom de meggyőződésem, hogy az olyan szavak mint "úr" Ur város nevéből származik, de úgy hogy az Ószövetségben leírták Ur városát, mint az "isteni város" vagy "isten áldott város" és az írásokból maradt fenn és a vallási énekekben hogy "az Úr" ami Istent jelent vagy a "világ felett uralkodó felsőbb hatalom". Tehát vagy a leszármazottaink ezeket megszerezték/elrabolták vagy elvándorolt nem ugyanazt a nézetet követő zsidók egybeolvadtak ezekkel az ősökkel.

2017. febr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
az megvan, hogy a város, amit mi Urnak nevezünk, az sumerül Urim?
2017. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!